Konkurs Triumph Inspiration Award 2012 rozstrzygnięty


(fot. sphotos-g.ak.fbcdn.net)

19. października odbył się czwarty finał międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów bielizny – TIA 2012. Tegorocznym motywem przewodnim młodych designerów były „Smoki i Motyle”. Na wybiegu w Szanghaju swoje projekty zaprezentowali finaliści z 31 państw.

W skład jury wchodzili m.in. redaktor naczelna włoskiego wydania Vogue’a – Franca Sozzani, chińska modelka Bonnie Chen, fotograf Wing Shya oraz projektant mody Matthew Williamson. Decyzją jury pierwsze miejsce zajęła pochodząca z Wielkiej Brytanii Sian Whitefoot za projekt o nazwie Ecliptic Renewal. Na podium uplasowały się także reprezentantki Włoch i Węgier.

Zwyciężczyni – poza nagrodą pieniężną może liczyć także na współpracę z tą prestiżową marką bieliźnianą. Triumph daje bowiem laureatom możliwość na wdrożenie projektu do produkcji i jego sprzedaży w wybranych salonach na całym świecie.

Polskę reprezentowała Aleksandra Skurtys, studentka Wyższej Szkoły Projektowania i Sztuki w Łodzi. Swoim projektem – „Pervenche” zdobyła uznanie wśród polskich projektantów i tym samym awansowała do międzynarodowego konkursu.

Zwycięski projekt Sian Whitefoot

(fot. sphotos-d.ak.fbcdn.net)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugie miejsce – Alla Polozenko reprezentantka Włoch

(fot. sphotos-d.ak.fbcdn.net)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce trzecie – Luca Beke z Węgier

(fot. sphotos-d.ak.fbcdn.net)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt polskiej projektantki Aleksandra Skurtys

(fot. sphotos-d.ak.fbcdn.net)

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD