Miłość i religia


(fot. 1.bp.blogspot.com)

Jeżeli twój mąż lub żona wyznaje inną religię, przyjmij w życiu następującą zasadę: nie uciekaj od problemu, lecz usuwaj dzielące cię ze współmałżonkiem różnice.

Zwyczaje religijne obce twojemu partnerowi mogą wywoływać w nim złość z tego powodu, że ich nie rozumie albo zna słabo i się o ciebie martwi. Być może niektórzy krewni wywierają na niego presję i obarczają swoimi krytycznymi uwagami. Zdarza się, że wrażliwy współmałżonek odnosi wrażenie, że jakaś religia zabiera mu ukochaną osobę i czuje się coraz bardziej opuszczony. Duma może jednak nie pozwolić mu się przyznać do uczucia niepokoju i osamotnienia.

W tej sytuacji, jeśli to ty zaczęłaś wyznawać inną religię czy tylko się nią interesować, postąpisz mądrze, jeśli jak najczęściej będziesz zapewniać partnera o niezmienności twoich uczuć do niego. Koniecznie też spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu. Pamiętaj również, by nie być bezceremonialna, szorstka, poniżająca czy obcesowa w obyciu, zwłaszcza gdy napięcie wygenerowały jakieś sprawy związane z religijnymi zwyczajami.

Z szacunku i miłości staraj się praktykować swe wierzenia w sposób możliwy do przyjęcia dla partnera. Pamiętaj, że nie zawsze się to uda, jednak nigdy nie oddawaj wet za wet. Dobrze, jeśli byłabyś gotowa pierwsza wyciągać rękę do zgody, pamiętając, jak bardzo cała rodzina czuje się szczęśliwa, jeśli w domu panuje zrozumienie i pokój.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD