Miłość na zdrowie


(fot. ventzi.files.wordpress.com)

Wyobraź sobie, że posiadasz w życiu wszystko, co wymarzone: pozycję społeczną, dobra materialne, jesteś kochana i kochasz. Wtem, ku twemu wielkiemu zaskoczeniu, nie skarżący się dotychczas na zdrowie ukochany partner zaczyna poważnie niedomagać. Twoje dotychczasowe życie zostaje na dłuższy czas zdezorganizowane.

Nawet krótkotrwała dolegliwość wymaga wprowadzenia pewnych zmian oraz zdobycia się na ustępstwa i ofiary, choćby na zachowanie ciszy w domu czy zrezygnowanie na bliżej nieokreślony czas z jakiś zajęć.

W obliczu pogorszenia fizycznej czy psychicznej kondycji bliskiej osoby pozwalaj sobie na swobodne wyrażanie uczuć smutku czy rozczulenie, lecz nawet w obliczu zatrważających perspektyw nie możesz się poddawać negatywnym uczuciom – musisz ze wszystkich sił starać się je opanować. Spokój umysłu podtrzymuje życie, a od pozytywnego nastawienia wiele zależy.

Gdy opiekujesz się swym chorym partnerem i pokrzepiająco do niego uśmiechasz, wiedz i nie zapominaj – bo on też o tym doskonale wie – że choroba to okazja do dania dowodów głębi twej do niego miłości.

A z kolei niezłomna, cierpliwa i wytrwała postawa chorego pomoże jeszcze nieraz  i tobie zachować pogodę ducha.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD