Miłości władza


(fot. muzeum.umk.pl)

Na pewno nieraz słyszałaś, że to mężczyźni mają takie cechy, dzięki którym potrafią należycie wywiązywać się z roli głowy rodziny. Co ty o tym sądzisz?

Można stwierdzić, że władza w rodzinie, bez względu na to, czy ma się na myśli władzę rodzicielską czy w związku męża i żony, jest często nadużywana i wykorzystywana, a odpowiedzialna za to osoba swe braki traktuje pobłażliwie.

Większość kobiet ma naturalną potrzebę zaznawania bezpieczeństwa i bycia pod czułą opieką u boku swego ukochanego mężczyzny. Choć kobiety często świetnie radzą sobie na różnych stanowiskach, ich potrzeby emocjonalne i spontaniczne pragnienia i marzenia najlepiej się rozwijają i zaspokajają, gdy rodzinie przewodzi mężczyzna.

Przywilej odpowiedzialności za rodzinę wiąże się jednak z większymi wymaganiami wobec osoby, która ją ponosi. Nie może być ona opryskliwa ani bezwzględna. Wręcz przeciwnie, sprawujący zwierzchnictwo mąż powinien oczekiwać od żony wyrozumiałości, gdyż jak każdy popełnia błędy. I kobieta, i mężczyzna powinni być skłonni nawzajem wybaczać sobie niedociągnięcia i doceniać, gdy jedno z nich z pokorą przyzna: Przepraszam, miałaś/eś rację.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD