Nic o seksie bez seksu


(fot. wikimedia.org)

Pożycie cielesne może tylko wtedy przynosić trwałą satysfakcję, gdy każdy pamięta o zaspokojeniu przede wszystkim partnera i ma na względzie jego komfort, pragnąc go uszczęśliwić.

W czasach, w których brak jednej prawdy i niepodważalnego kodeksu moralnego, nie jest trudno rozbudzać w sobie żądze seksualne kierowane poza granice związku małżeńskiego. Niejeden małżonek woli podczas uprawiania seksu wysuwać żądania niż dawać.

Kobieta powinna zdawać sobie sprawę, iż znajdowanie przez nią radości w życiu seksualnym może zależeć od tego, czy partner traktuje ją podczas seksu wystarczająco czule. Jeżeli w tej dziedzinie życia kobieta nie czuje się zaspokajana, powinna otwarcie porozmawiać o tym z partnerem. To ważne, gdyż nieświadomy w pełni twoich potrzeb partner, któremu wprost nie powiesz, czego ci brakuje, może – z powodu własnej niewiedzy a twojej nieśmiałej opieszałości – stać się osobą wystawiającą cię na pokusę znalezienia zaspokojenia poza związkiem.

Bardzo ważne jest dbanie obojga o czystość swego związku. Czym ona jest? Chodzi o celowe unikanie sytuacji mogących dać partnerowi podstawę do utraty wewnętrznego spokoju i destrukcyjnej zazdrości oraz wyciągania pochopnych wniosków. Przykładowo, jeśli jeden z partnerów pozwolił sobie na przebywanie w domu czy w samochodzie sam na sam z osobą płci odmiennej nie będącej małżonkiem, a zaczęła się już wytwarzać dwuznaczna, intymna, romantyczna atmosfera, w bardzo poważny sposób  nadwątlił pełne zaufanie gwarantujące siłę związku. Nawet jeśli partner, który dał powód do zazdrości, zrobił to nieopatrznie i miał czyste intencje, to naraził swój związek na poważny uszczerbek. Stworzył wyrwę we wzajemnej intymnej bliskości i poczuciu bezpieczeństwa. Jeżeli nie miał zamiaru zdradzić, to po co dopuścił do sytuacji, w której mogło się to zdarzyć?

Jak się zachować, gdy partner jednak  dopuści się niewierności? Nikt nie może wtrącać się w twoje sprawy ani krytykować tego, co postanowisz zrobić. Nikt z zewnątrz nie wie wszystkiego o tym, co się dzieje między tobą a partnerem. Kierując się swoimi uczuciami i własnym sumieniem, decyzję podjąć musisz odpowiedzialnie sama. Pamiętaj przy tym, iż jeśli wiedząc o zdradzie partnera, podejmujesz z nim współżycie, to dajesz do zrozumienia, że mu przebaczasz i pragniesz utrzymać wasz związek.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD