S.O.S dla twojej cery


(fot. encrypted-tbn1.gstatic.com)

Nadchodzą już mroźne dni, powietrze jest ostre, wiatr również drażni niemiłosiernie. Najbardziej narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych jest skóra na twarzy, a także oczy i usta. Która z Pań nie doświadczyła dosłownie na swojej skórze tego, że zima się zbliża i to wielkimi krokami.

Jednakże trzeba stawić czoło temu problemowi. Po pierwsze pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających i ochronnych,  z naciskiem na ochronę, gdyż samo nawilżenie nie załatwia sprawy. Odpowiednio dobrany krem możemy stosować jako bazę pod makijaż. Fluid czy też jak kto woli „podkład” powinien mieć „lekką” konsystencję. Na zimę zapomnijmy o wodoodpornych podkład, w ogóle o wodoodpornych kosmetykach. Powód omijania tego typu produktów jest bardzo prosty, po prostu pod wpływem mroźnego powietrza oraz zanieczyszczeń, używając kosmetyków wodoodpornych narażamy naszą cerę na własne życzenie. Efektem takich działań są np. wypryski lub rumienie.

Makijaż można wykończyć pudrem, ale wszystko należy stosować z umiarem. Sypki puder będzie stanowił kolejną warstwę ochronną, a przy tym nasz makijaż będzie trwalszy.

Co do oczu to odstawiamy kolorowe cienie. Na specjalne okazje wybrać „smoky eyes”, natomiast codzienny makijaż oczu całkowicie zastąpi maskara pogrubiająca. Jeżeli zaś chodzi o zdrowie samych oczu to trzeba zaopatrzyć się w krople nawilżające, które świetnie zneutralizują podrażnienia wywołane silnym wiatrem, a nawet zniwelują efekt nocnego maratonu filmowego.

W okresie jesiennym nasz organizm traci odporność a odzwierciedleniem tego stanu, mogą być zajady w kącikach ust. Dlatego też ważna jest ogólna higiena. Przez cały dzień dotykamy miliona przedmiotów, wiec dobrze jest zaopatrzyć się  np. w zapas „mokrych chusteczek”. Musimy pamiętać także o pomadce nawilżającej, najlepszym wyborem będzie „pomadka w tubce”, która jest łatwa w aplikacji i nigdy się nam nie złamie. A gdy pojawią się już zajady, jak najszybciej trzeba udać się do apteki i poprosić o „maść na zajady”, kilka dni regularnego stosowania  i problem z głowy.

(fot. encrypted-tbn3.gstatic.com)

Lecz pamiętajmy o tym,  że same kosmetyki, nawet najlepszych marek nie będą skuteczne, jeżeli nie będziemy się ubierać adekwatnie do pogody.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD