Szczęście w pojedynkę


(fot. agraart.pl)

Samotna matka przypomina żonglera. Po sześciu miesiącach ćwiczeń opanowuje w końcu umiejętność żonglowania czterema piłeczkami naraz. Ale kiedy już to minie, ktoś dorzuca jeszcze jedną piłeczkę. Jakimi kilkoma praktycznymi myślami możemy się podzielić z samotną matką?

Po pierwsze, Dzielna Gospodyni, wypracuj pozytywne nastawienie do obowiązków domowych. Od tego, czy znajdziesz w nich zadowolenie, może zależeć szczęście twoje i dzieci.

Po drugie, Kobieto Pracująca, zyskasz, jeśli będziesz dobrze planować i organizować sobie czas.

Po trzecie, Kobieto Złota Rączka, zdobywaj wciąż nowe umiejętności. Korzystaj ze wskazówek doświadczonych przyjaciół, samouczków i życzliwych fachowców, a dasz sobie bez problemu radę z malowaniem, drobnymi pracami hydraulicznymi i nieskomplikowanymi naprawami samochodu.

Po czwarte, Zapobiegawcza Matko, nie odciążaj dzieci od obowiązków, z których powinny się wywiązywać; pamiętaj o tym nawet wtedy, gdy najdą cię nieodparte, litościwe chęci wynagrodzenia im braku ojca.

Po piąte, Pani Domu, słowo przestrogi: nie oczekuj od dorastającego dziecka przejęcia przez nie obowiązków głowy rodziny albo stania się twoim powiernikiem od osobistych rozterek; takie postępowanie przysporzyłoby dziecku stresów i mogłoby wprawić je w zażenowanie. Rozmawiaj z dzieckiem o tym, że to ty jesteś jego opiekunem, a nie ono twoim.

Po szóste, Stanowcza Nauczycielko, nie daj się opanować poczuciu winy, wyrzutom sumienia, osamotnieniu czy obawom wówczas, gdy ustalasz w domu pewne reguły i wymagasz ich przestrzegania; staraj się działać konsekwentnie, nawet jeśli czasami w towarzystwie swych dorastających pociech, zwłaszcza synów, trudno ci sprawiać wrażenie osoby zdecydowanej czy silnej.

Po siódme, Osamotniona, Delikatna Partnerko, bez względu na to, ile bólu zadał ci były partner, nie podkopuj jego autorytetu w obecności dziecka; szanuj jego uczucia do obojga rodziców.

I po ósme (dzieci do domu): nie trać przekonania, że umiesz pokonać otaczającą cię pustkę; niektórym samotnym osobom w chwilach, kiedy odczuwają silny popęd seksualny, pomaga myślenie o dziecku; staraj się relaksować w miłym, budującym towarzystwie, wypełniaj sobie czas ciekawymi zajęciami i osobami, dzięki czemu nie będziesz miała kiedy czuć się bardzo samotna;  dawaj upust swym żalom, jeśli zajdzie taka potrzeba i otwórz przed kimś swe serce, gdy dokucza ci samotność.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD