Trwałe małżeństwo – drugi klucz


(fot. photobucket.com)

Jeżeli mąż i żona naprawdę się kochają, to potrafią też okazywać sobie szacunek, który oznacza poważanie, respekt, poszanowanie i uznanie. Małżonków można porównać do biegnącej w tym samym kierunku pary, w której co i raz jeden z partnerów wysuwa się na przód – w okazywaniu drugiemu szacunku.

Kochający się ludzie biorą pod uwagę swe wzajemne ograniczenia i momenty słabości. Nie wymagają od siebie zbyt dużo. Gdy jeden partner nie dopisze i rozczaruje drugiego, jednocześnie nie traci w jego oczach wartości ani szacunku.

Wcielanie z życie powyższych pięknych prawd nie jest łatwe, gdy para odkrywa, że nie zgadza się we wszystkim i gdy ciężko jej się z tym pogodzić. A przecież byłoby nierozsądne uważać za niewłaściwe to, że sprawy ważne dla męża mogą nie być tak istotne dla żony, zaś on z kolei niekoniecznie musi lubić to samo, co ona.

Mimo tego typu różnic zakochani nie powinni zaprzepaścić szansy, jaką daje małżeństwo w kwestii okazywania partnerowi osobistego zainteresowania jego sprawami i czynienia tego, co dla niego najlepsze, czyli darzenia go miłością nacechowaną respektem.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD