Trwałe małzeństwo – najważniejszy klucz


(fot.digart.pl)

Większość par zawiera związek z myślą o wspólnym życiu do końca swych dni. Dzięki czemu ich plany się ziszczą?

Związek dwojga ludzi naprawdę może być trwały i szczęśliwy. Umożliwia to pewien symboliczny klucz. Jest nim oczywiście miłość. Istnieją jednak różne rodzaje miłości. Jeden z nich to serdeczne, osobiste przywiązanie, jakim darzą się bliscy przyjaciele. Innym jest miłość łącząca członków rodziny. Z kolei trzeci to romantyczne uczucie do partnera. Kobieta i mężczyzna powinni pielęgnować we wzajemnej relacji wszystkie te rodzaje miłości.

Ale istnieje jeszcze jedna, najważniejsza odmiana miłości. Jest to miłość do drugiego człowieka oparta na zasadach. Wyraża się w niesamolubnym pragnieniu wyświadczania drugiemu tego, co jest dla niego najlepsze, nawet jeśli ta osoba na to nie zasługuje. Miłość ta jest właściwie niezależna od zewnętrznych okoliczności, wypływa z głębi serca człowieka, który chce ją okazać drugiemu. Opiera się na cierpliwości, życzliwości, chętnym przebaczaniu i panowaniu nad sobą.

Ten ostatni rodzaj miłości ujawnia się i w słowach, i w czynach. Jest najtrwalszym spoiwem związku zakochanych w sobie ludzi.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD