Cierpliwości dla miłości


(fot. t2.gstatic.com)

Uważa się, że szybkość rezultatów, jakie mamy dzięki technice cyfrowej, usilnie próbujemy przekładać na tempo zaspokajania naszych życiowych potrzeb. Jednak w rzeczywistości otaczającej nas na co dzień nie wszystko, co chcemy, dzieje się tak ekspresowo i sprawnie, za to szybko narasta w nas frustracja i poirytowanie, czyli symptomy zniecierpliwienia. Nad czym więc warto popracować, by z błyskawiczną, cyfrową prędkością nie nadrywać swej więzi z partnerem?

Pewnie spotkałaś ludzi, dla których kilka godzin czy kilka minut czekania na odpowiedź to zdecydowanie za trudne zadanie i strata czasu. Nie trzeba wiele udowadniać, że takie podejście upośledza skuteczne porozumiewanie się w związku. Oznacza częste mówienie bez zastanowienia oraz nadmierną irytację, gdy partner mówi, jak również ponaglanie go. I, co smutne, sprawia, że ktoś nie umie się zdobyć na głębszą wymianę myśli. Tak jak niektórzy prześlizgują się po tekście podczas surfowania po Internecie, zbierając odłamki informacji, tak też inni niecierpliwi podrzucają do ucha partnera swe, w gorącej wodzie kąpane, komunikaty – bez zbędnych ceregieli w postaci słów dziękuję, proszę, a także kocham cię czy dzień dobry.

Niecierpliwy partner działa jak generator napięć w rodzinie. Irytując się na wszystko, co się opóźnia czy przeciąga, sam działa irytująco na – zniecierpliwioną jego powtarzającą się natrętną postawą – partnerkę. Dlatego warto zachęcać swego ukochanego do dokonywania zmian we własnej osobowości i wytrwałego uczenia się cierpliwości.

Życie twoje i partnera uspokoi się, jeżeli zaakceptuje on, iż czas płynie w swoim tempie, a nie w tempie jego oczekiwań; żaden człowiek nie jest w stanie kontrolować wszystkiego, a na co dzień jest nie tyle dużo niesprawiedliwość, co przypadkowości.

Zamiast tracić czas na zmaganie się z czymś, na co i tak nie ma się wpływu, dobrze zrobicie, gdy podumacie o tym, na co macie wpływ. Lepiej przejdźcie się przystanek pieszo, gdy spóźnicie się na autobus i musielibyście czekać, niż mielibyście się zagotować ze złości.

Człowiek raptus nie ułatwia życia nikomu, włącznie z sobą, stąd miło będzie zaskoczony ten, kto zmieni swoje podejście do życia, a nie będzie uprawiał walkę z wiatrakami. Ale dopóki to nie nastąpi, musisz życzyć sobie, żeby cierpliwości nie zabrakło przede wszystkim – tobie.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD