Długi dalekie i małe


(fot. 4.bp.blogspot.com)

Czy wiesz, co w waszym związku jest dla ciebie najważniejsze? Bywa jednak, że sprawy priorytetowe blakną, a na piedestale plasują się – niechciane długi.

Praktyczna rada: Starajcie się mieć właściwy stosunek do pieniędzy. Ciekawe, że ta zasada ma zastosowanie zarówno w zamożnych rodzinach, nadmiernie przywiązujących wagę do pomnażania swych materialnych zasobów, jak również w domach borykających się z długami. Tymczasem ważniejsze od pieniędzy, które macie lub nie, są dobre relacje w rodzinie.

Być może, pomimo tego, że gimnastykowaliście się finansowo i robiliście wszystko, co w waszej mocy, długi może wam przyjść spłacać przez wiele lat. Dlatego też to, jak będziecie traktować powyższą konieczność, zależy tylko od was. Czy dacie się na lata ograbić z tego, co macie, mimo finansowych braków?

Status kwestii długów w rodzinnej hierarchii może przypominać miejsce słodyczy w piramidce żywieniowej. Słodkości są w niej, co prawda, na samym szczycie, ale ze względu na kształt stożkowaty tego schematu żywieniowego, zajmują bardzo mało miejsca, co oznacza, iż powinny być spożywane sporadycznie. Analogicznie sprawa przedstawia się z długami. Są one problemem, który należy przeanalizować i rozwiązać, ale nie mogą absorbować bez reszty i pojawiać się jako złowieszcze widmo w rozmowach, za każdym razem, gdy razem wesoło spędzacie czas. Niech raczej będą w dalekiej i niegroźnej perspektywie jak wysoki i stromy szczyt, który jednak nie zmieni nagle miejsca i nie zakłóci waszego wewnętrznego spokoju.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD