Najlepsze buty na zimę


(fot. zeberka.pl)

Buty to jedyny zakup kobiety, który się nie nudzi. Chociaż w szafie buty już się nie mieszczą, to każda rezolutna dama znajdzie sprytny powód ich zakupu. Powszechnie bowiem wiadomo, że zakupy poprawiają humor i są idealnym sposobem na jesienną chandrę.

No tak, ale w czym najlepiej „chodzić jesienią”, bo sexowne szpilki czy wygodne baleriny odpadają. Więc jak wybrać odpowiednie buty na chłodniejsze dni, by nie były zbyt „betonowe”, lecz z drugiej strony nie chcemy aby przemakały i nie marzły nam w nich nogi. Na okres jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się na początek w „buty przejściowe” np. w kozaki na płaskiej podeszwie (najlepiej kauczukowej), lecz w środku nie powinny być ocieplane. Ocieplane buty przeznaczone są, gdy zaczną się już mroźne dni, a jeżeli nie ma przymrozków to ocieplacze są zbędne, bo nogi będą się tylko niepotrzebnie pocić. W naszej kobiecej szafie powinny się również znaleźć kalosze, bo nawet buty najlepszej marki „rozkleją się” pod wpływem jesiennej chlapy.

Zakup kozaków czy innego rodzaju butów zimowych w szczególności uzależniony jest od rodzaju wykonywanej pracy i trybu życia. Dla nowoczesnej business women najlepszym wyborem będą kozaki na szpilce lub znacznym obcasie, z długimi cholewami. W tym sezonie doskonałym wyborem będą kozaki o metaliczny połysku. Kobieta, która pracuje w wielkomiejskiej korporacji swoim stylem wyboru obuwia musi dopasować się do wykonywanej funkcji. Dlatego obcas i styl musi być ponad wszystko. Natomiast kobiety, które zrezygnowały z pracy z na rzecz rodziny powinny postawić na wygodę i uniwersalność. Taka zapracowana mama często udaje się na zakupy z wózkiem, więc stabilne kozaki na płaskiej podeszwie to podstawa. Podeszwa powinna być antypoślizgowa, bo tutaj ważna jest szybkość przemieszczania i czas. Co do długości to wysokim paniom bardziej pasują „długie kozaki”. Kobiety średniego wzrostu o bardziej okrągłych kształtach powinny postawić na kozaki do „pół łydki”, wtedy uzyska się efekt wydłużenia sylwetki. Alternatywą są natomiast kozaki na koturnie można je nosić zarówno do biura czy wybrać się w nich na zakupy, bo są i eleganckie i stabline.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD