Mowa kwiatów


(fot. tapetus.pl)

Mówi się że diamenty to przyjaciele kobiety. A może tak powinnyśmy trochę zmienić na bardziej przyziemne powiedzenie i zamiast diamenty użyć pięknego słowa “Kwiaty” ?

Każda z nas lubi dostawać kwiaty. Z okazji jakiegoś święta, lub tak po prostu. Jednak czy zdajemy sobie sprawę co mężczyzna ma nam do zakomunikowania? Pewnie sam często nie wie. Wybiera kwiat, ponieważ jest ładny, bądź wie, że akurat dany gatunek szczególnie lubimy. Jednak są pewne kwiaty które mówią coś więcej, nie potrzebują słów do tego, by dać wyraz swoim uczuciom.

Róża… Mówi się o niej kwiat miłości. Duże czerwone pąki pokazują miłość naszego ukochanego. O niej każda z nas wie, ale są inne kwiaty mówiące o tym co mężczyzna o nas myśli, co czuje. Fuksja, zachwycająca swym kolorem mówi  o pokornej miłości. Białe, delikatne płatki Eustomy przemawiają za uznaniem. A fiolet Hiacynta prosi o wybaczenie… Każdy kwiat coś o sobie mówi, jednak w niektórych przypadkach wolałybyśmy nie wiedzieć. Tak jak na przykład Judaszowiec, którego sama nazwa źle się kojarzy, mówi o zdradzie. Ale oczywiście nie powinnyśmy brać dosłownie ich znaczenia. Nie każdy w końcu jest ich znawcą.  Poza tym ich znaczenie jest symboliczne.

I choć w dzisiejszym “szybkim” tempie życia, zapominamy często o pięknie natury, powinnyśmy od czasu do czasu (jeżeli nie mamy partnera), kupić sobie jakieś ładne kwiaty, aby sprawić sobie drobną przyjemność… Na przykład może to być storczyk. Podobno jego znaczenie to zmysłowość i doskonałość.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD