Wybierz płaszcz dla siebie


(fot. pinger.pl)

Ciepły płaszcz to „podstawa” jesieni. I wcale nie musi być ciężki i szary. Płaszcz jesienny jest bowiem naszą wizytówką. Ten rodzaj wierzchniego ubrania ma również za zadanie ochronić nas od zimna i deszczu. Płaszcze skierowane są dla pań jak i panów.

Jednakże mężczyzna, który zdecyduje się na płaszcz staje się eleganckim dżentelmenem. Wybór płaszcza dla kobiet jest bardziej skomplikowany. Trzeba wybrać odpowiedni fason, aby idealnie zgrał się z sylwetką, pozwoli to zatuszować mankamenty figury i  je ładnie podkreśli.

Jeżeli kobieta ma figurę klepsydry (duże piersi i szerokie biodra, w talii kobiece wcięcie). Wtedy nie ma problemu z doborem płaszcza, bo niemal w każdym będzie się wyglądało świetnie! Na pewno nie wolno zrezygnować z podkreślania talii, więc należy wybierać  płaszcze z paskami wiązanymi w pasie, albo z ciekawymi wcięciami. Klasyczne płaszcze z jednorzędowym zapięciem optycznie odwrócą uwagę od dużego biustu (jeżeli panie nie chcą zbyt mocno podkreślać). Zapinany w talii pasek przyciąga uwagę do pięknie zaznaczonej talii, jednorzędowe zapięcie wysmukla sylwetkę.

Panie o figurze tzw. gruszki, również mogą odnaleźć idealny dla tego typu sylwetki płaszcz. Wtedy uwagę zwracają mocno rozbudowane biodra, wcięcie w talii i drobna górna część ciała. Najlepszą opcją dla takiej figury jest płaszcz z paskiem, by wyeksponować górną część ciała. Z szerokim kołnierzem, który maskuje brak biustu, wyrównując w ten sposób proporcje sylwetki, należy również pamiętać o dwurzędowym zapięciu. Płaszcz powinien być rozkloszowany na dole (jak litera A), by swobodnie układając się na sylwetce. Płaszcz koniecznie  nie może opinać  ud! I nie może być długi, najlepsza długość to ta przed kolana.

Wysokie osoby mają najczęściej długie i zgrabne nogi, ale też chłopięcą figurę – brak krągłych bioder i wyraźnego wcięcia w talii. Więc dla pań obdarzonych wzrostem najlepszym wyborem jest płaszcz o długości poniżej kolana (w krótkich wydłuża się dolna część ciała, co wygląda nieproporcjonalnie). Dodatkowo kontrastowo zestawione do koloru płaszcza buty i rajstopy lub spodnie – zaakcentują sylwetkę, ale jej dodatkowo nie wydłużą.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD