Być kobietą – muzyka bez końca


(fot. information-facts.com)

Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale muzyka towarzyszy człowiekowi od samego początku i prawdopodobnie do samego końca.

Aby zasnąć, potrzebna nam była kołysanka – powolna, słodka i kojąca zmysły przeplatanka wyrazów ze zmiękczeniami. Naprawdę działała jak dobry lek na sen. Przez zabawę z muzyką mogliśmy nauczyć się alfabetu, cyferek, wyliczanek. W okresie buntu wraz z ostrymi brzmieniami wykrzyczeliśmy całą złość, która w nas drzemała. Pierwsza miłość i pierwsza rozłąka również miały swoje odzwierciedlenie w muzyce. Podobnie z sukcesem i porażką, awansem i zwolnieniem, śmiechem i płaczem, ślubem i rozwodem, narodzinami i śmiercią…

W muzyce ukryte są nasze emocje. To od Ciebie zależy jakie dźwięki i słowa aktualnie pasują do Twojego samopoczucia. Zastanów się ile razy muzyka pomogła Tobie o czymś zapomnieć, lub wręcz przeciwnie – przypomniała pewne chwile. Ile razy podnosiła Cię, gdy nie pozostało nic innego oprócz poddania się. Ile razy pomogła podjąć właściwą decyzję. Oraz ile razy pomogła Tobie wyrazić siebie. Anna Maria Jopek śpiewa: ,,Muzyka we mnie – w muzyce ja…’’ – idealnie ilustrując słowami uczucie, które posiada każdy muzyczny fan. Naucz się kochać i doceniać muzykę.

Każda piosenka ma tematyczny wyraz. Jeśli chodzi o kwestię płci pięknej, utworów na muzycznym rynku jest ogrom. Singiel ,,Jestem Kobietą’’ – Edyty Górniak, z pewnością zna każda Polka. Piosenka ta ukazuje kobiecość, niezależność, siłę, zmienność i czasami nawet sprzeczność. Podkreśla fakt, że kobieta, mimo wszystko, nigdy się nie podda. Co najlepsze – autorem tekstu jest mężczyzna: Jacek Cygan. Czyż nie jest prawdą, że nie ma nic bardziej obiektywnego niż opinia mężczyzny na temat kobiety?

Jedno jest pewne – muzyka jest powszednia jak chleb. To znów tylko od Ciebie zależy czy kupisz ten chleb z najlepszej, czy może z najgorszej na świecie piekarni.

Na koniec polecam kilka utworów do posłuchania o kobietach, śpiewanych również przez kobiety:

– ,,I’m every woman’’ – Chaka Khan
– ,,Kobieta z moich snów’’ – Halina Mlynkova
– ,,Woman in love’’ – Barbra Streisand

Nabierz pewności siebie i ciesz się muzyką!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD