Czy biustonosz ma znaczenie???


(fot. t2.gstatic.com)

Okazuje się, że odpowiedni dobór biustonosza ma ogromne znaczenie. Piersi kobiet opuszczają się w naturalny sposób po ciąży lub w miarę nieodwracalnego procesu starzenia się. Dzieje się tak z powodu rozciągania i utraty jędrności przez skórę piersi.

Noszenie biustonoszy zmniejsza zarówno naciąganie skóry, powstrzymując w pewnym stopniu opadanie piersi. Lecz biustonosz pomaga paniom w każdym wieku. Odpowiednio skrojony i ulepszony (push up), optycznie powiększa i uwidacznia piersi.

Już starożytni znali tę subtelną część garderoby, bowiem pierwsze biustonosze powstały w starożytnej Grecji. Biustonosze zaprojektowano z uwagi na odczuwaną przez kobiety bolesność piersi podczas uprawiania sportu, w greckich państwach-miastach, w których kobietom wolno było uprawiać sport.

– Rozmiar biustonosza określany jest za pomocą kombinacji liczb i liter. Liczba oznacza obwód biustonosza, litera określa rozmiar miseczki.

Obwód biustonosza dobiera się, mierząc bardzo ciasno i na wydechu obwód klatki piersiowej pod biustem, a następnie zaokrąglając go w dół co najmniej o 5 cm (np. 77 cm do 70 cm). W różnych krajach obwody staników oznaczane są w różny sposób – w numeracji europejskiej kolejne obwody rosną co 5 cm. W krajach takich, jak Wielka Brytania, USA, – stosowane są inne metody oznaczenia obwodów, więc należy uważać z zamawianiem staników przez internet.

– Stanik, aby spełniał swoje funkcje musi być przede wszystkim dopasowany. Staniki różnią się rozciągliwością i długością obwodów, wielkością miseczek, szerokością fiszbin i długością ramiączek. Wszystkie te elementy wymagają dopasowania – doradztwem w tym zakresie zajmują się osoby, które przeszły specjalistyczne szkolenia z tego zakresu. Osoba przeszkolona do dobierania stanika (z reguły kobieta) nazywa się brafitterką.

– Fasony biustonoszy zmieniały się wraz z modą oraz z funkcjami pełnionymi przez kobiety. A zatem biustonosze można także kategoryzować według kroju miseczki. Mamy wtedy do czynienia z różnymi fasonami staników, które można dowolnie dopasować do stylu życia i potrzeb danej kobiety.

Balkonetka – miska skrojona jest z trzech części. Podnosi i zaokrągla piersi, jednocześnie nadając im naturalny kształt. Dobrze nadaje się do bluzek z okrągłym/kwadratowym dekoltem.

Half-cup – z ang. pół miseczki. Ten krój sięga do połowy piersi, jednocześnie nadając im kształt efektownych półkul. Ten efekt uzyskany zostaje dzięki pionowym szwom.

Sportowy – miękki, zazwyczaj bez fiszbin i gąbek, podobny do topu. Mocno trzyma piersi przy ciele poprzez niewielkie ściśnięcie i spłaszczenie. Idealny do uprawiania sportu.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD