Kobieta i kobieta – uwielbienie


(fot. t3.gstatic.com)

Gdy zauważasz u siebie objawy zauroczenia osobą tej samej płci, możesz się zastanawiać: czy coś ze mną nie tak?

W przeciwieństwie do związków pomiędzy dojrzałymi ludźmi, opartych na przyjaźni i szacunku, zauroczenie osobą tej samej płci występuje najczęściej u ludzi młodych i dorastających, którym ktoś bardzo imponuje.

Takie uczucia mogą wynikać także z poczucia osamotnienia, niskiego poczucia własnej wartości i poszukiwania podpory duchowej. Gdy w rodzinie bądź związku brak zaufania, a przede wszystkim bliskości, młoda kobieta może szukać zaspokojenia w osobie drugiej kobiety, najczęściej silniejszej emocjonalnie i zrównoważonej, często starszej.

Niemniej tego rodzaju uwielbienie może zrodzić niezdrowe uczucia zazdrości, zaborczości, wielkiego smutku, potrafi tez pochłonąć uwagę zauroczonej kobiety i zawładnąć jej myślami bez reszty.

Kobieta, jak i jej partner bądź najbliżsi powinni znaleźć przyczynę jej silnych uczuć do innej. Nawet dorosła kobieta może być emocjonalnie niedojrzała i musi jeszcze wyrosnąć z młodzieńczych emocji i stanów. W gestii najbliższych jest dać takiej osobie akceptację, towarzystwo, bliskość i ciepło. Ważną rolę może odegrać partner, zapewniając akceptację nieustabilizowanej kobiecości swej ukochanej i zaspokajając jej potrzeby związane z przytuleniem, głaskaniem i dotykaniem.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD