Kobiecy samochód


(fot. foto-konkursy.pl)

Wydawałoby się, że samochód to tylko i wyłącznie męski atrybut i oczko w głowie. Lecz nic bardziej mylnego, bo kobiety obalają mity, nawet te najbardziej utarte.

Jednakże nie od dziś wiadomo, bo nie jest to żadną tajemnica ani powodem do wstydu, że kobiety przy wyborze samochodu kierują się innymi kryteriami niż mężczyźni. Kobieta chce dobrze się czuć w samochodzie, auto musi jej wpaść w oko. Inaczej niż dla mężczyzny, marka nie ma dla niej większego znaczenia. Panie zwracają uwagę bardziej na walory estetyczne niż stricte motoryzacyjne. Liczy się przede wszystkim wygląd i komfort. Ostatnio panie upodobały sobie szczególnie pojazdy z otwieranym dachem.

Z badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie ACE (Auto Club Europa) wynika, że panie wyjątkowo chętnie wybierają samochody typu kabrio. Okazuje się, że właścicielami 43 proc. wszystkich kabrioletów są kobiety. Odsetek ten w przypadku samochodów z innymi rodzajami nadwozia jest znacznie niższy. Samochodem z otwieranym dachem jeździ  co dwudziesta kobieta i, tu niespodzianka, zaledwie co dwudziesty ósmy mężczyzna. Szczególnym zainteresowaniem płci żeńskiej cieszą się kompaktowe modele, jak np. Peugeot 206 CC, 207 CC, Golf Cabrio oraz Mercedes SLK. Panie mniejszą wagę przywiązują do mocy jednostki napędowej – zaledwie co szósty samochód, którego właścicielem jest kobieta, ma silnik o pojemności przekraczającej dwa litry, u mężczyzn jest to co trzeci.

Kobiety są mistrzyniami zakupów i z wybieraniem samochodu nie jest inaczej. Zgrabna sylwetka auta to tylko wstęp do zawarcia bliższej znajomości. Ona chce go dotknąć. Sprawdzić, czy wygodnie obejmie ją fotelem. Czy kierownica dobrze leży w ręku. Ona chce żeby on się otworzył i zdradził jej swoje sekrety. Odsłonił schowki i pokazał gdzie ma miejsce na jej torebkę. Niech udowodni, że zapewni jej bezpieczeństwo. Przede wszystkim jednak, chce wiedzieć, czy nigdy jej nie zawiedzie. Czy zanurzając się w jego wnętrzu będzie mogła oddychać z ulgą, a nie wzdychać z rezygnacją. A jeżeli niefortunnie trafimy na wadliwe auto to zawsze można zmienić je na lepszy model.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD