Kochany chory


(fot. t3.gstatic.com)

Pomyśl o kobiecie, której partner nagle przewlekle zachorował. Spróbuj sobie wyobrazić, jak w ciągu na przykład czterech miesięcy całkowicie zmienia się ludzkie życie i jak może sobie z tym radzić.

W życiu każdego zdarza się przejściowa dolegliwość, po której wyzdrowienie następuje szybko. Gdy jednak  partner choruje przewlekle i poważnie, przeobrażeń wymaga nie tylko twój świat. Zmienia się także świat twojego ukochanego, który od danej chwili będzie się zmagał z trudami choroby.

Jakże niezwykłe może być dla ciebie obserwowanie znanego sobie dobrze człowieka, który się nie poddał! Pomimo trudności twój partner nadal pragnie uczestniczyć w waszych ulubionych zajęciach i rozrywkach, choćby w minimalnym stopniu. Może mu to umożliwić współpraca całej rodziny. Zdarza się, że ktoś będzie musiał znaleźć sobie nową prace, by więcej czasu spędzać w domu.

Nieraz zechcesz czule upomnieć partnera, by sobie więcej odpoczywał. Zwróć jednak uwagę, jak bardzo raduje go kontakt z wszelkimi elementami życia, które miał pod ręką, zanim zachorował. Należeć do nich mogą rozmowy towarzyskie, gotowanie czy spacery i wszelkie inne czynności, które wykonuje się zwykle w kompanii innych.

Partner, który się poważnie rozchorował, potrzebuje najczęściej dużo kontaktu z drugimi. A zwłaszcza akceptacja ze strony najbliższej osoby oraz dowody miłości, która znosi nawet ciężką chorobę, są bardzo cenne. Problemy zdrowotne to próba dla lojalności w uczuciach, pomyśl więc, czy zauważasz jakieś niewidoczne wcześniej zalety kochanego, acz chorego mężczyzny?

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD