Ślub – kiedy?


(fot. t2.gstatic.com)

Chciałabyś mieszkać we własnym domku w górach? W takim razie musisz wziąć pod uwagę koszty wybudowania chałupki oraz jej stałej konserwacji. Nie inaczej rzecz się ma z małżeństwem.

Już samo podjęcie decyzji o ślubie bywa bardzo trudne. Zanim się nie ma za sobą tego pierwszego kroku, mało osób baczy na to, iż po ślubie o swój związek trzeba dbać systematycznie przez całe lata. Ani mądre ani nacechowane szczerą miłością nie jest uznanie za ewentualne wyjście awaryjne rozwodu. Z czym więc się wiążą prace konserwatorskie nad tak doniosłym zobowiązaniem, jakim jest związek małżeński?

Otóż mąż i żona muszą być oddani sobie nawzajem całym sercem. Nie powinni zostawiać w nim miejsca na romantyczną myśl o kimś innym.

U niektórych osób świadomość zawarcia związku na całe życie wywołuje poczucie wtłoczenia w ciasne ramy, w stan zupełnego skrępowania. Jeżeli jednak naprawdę kochasz osobę, którą zamierzasz poślubić, to, pomimo obaw, takie zobowiązanie nie będzie dla ciebie ciężarem. Przeciwnie, uznasz je za gwarancję bezpieczeństwa. Mężczyzna i kobieta są tak skonstruowani, że poczucie przynależenia do siebie wytwarza w nich szczere pragnienie towarzyszenia sobie w chwilach lepszych i gorszych –  wspierania się w każdej chwili życia.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD