Wakacje zimą


(fot. panoramio.com)

Czy należy się nam urlop w okresie zimowym? Dobrym pomysłem jest  aktywnie spędzony okres świąt Bożego Narodzenia. Zamiast tradycyjnego obżerania się specjałami, lepszą opcją jest inwestycja w siebie i swoje zdrowie. Wyjazd w góry i świętowanie Nowego Roku na stoku to jest odważne posunięcie, ale za to ma same superlatywy, które zaprocentują nam w przyszłości.

A jeżeli ktoś tak bardzo nie lubi zimna to wyjściem awaryjnym w tej sytuacji są wycieczki do tzw. „ciepłych krajów”. Oferty biur turystycznych są w tym okresie bardziej przyjazne dla naszego portfela i znika również obawa przed przeludnionymi kurortami.

Oto lista najpopularniejszych miejsc, godnych uwagi i polecenia:

– Achtopol nosi nazwę „Miasta Miłości”. Jest jednym z najbardziej wysuniętych na południe miast bułgarskich na wybrzeżu Morza Czarnego. Leży 14. km na południowy wschód od Carewa (dawnego Miczurin) i 85. km na południe od Burgas. Od strony lądu Achtopol otaczają góry Średniej Strandży. Miasto jest reklamowane jako najbardziej słoneczne miejsce w całej Bułgarii, a ponadto posiada jedną z najdłuższych plaż na wybrzeżu bułgarskim (ok. 2 km), co przyciąga wielu turystów, nie tylko w okresie letnim.

(fot. studenckiewyjazdy.com.pl)

– Calella to kurort położony w pobliżu Barcelony co sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową dla turystów lubiących aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Oprócz tego miejscowość ta zapewnia również bardziej typowe rozrywki, możliwość uprawiania sportów wodnych, liczne kawiarnie i restauracje oraz piękne, piaszczyste plaże. Miasto słynie przede wszystkim z licznie organizowanych tu imprez kulturalnych. Organizowane są koncerty folklorystyczne i pokazy hiszpańskich tańców narodowych – flamenco i sardany.

(fot. itaka.pl)

– Marsa el-Alam położona jest w wyjątkowo pięknym miejscu, niedaleko zwrotnika Raka, gdzie Pustynia Arabska spotyka się z Morzem Czerwonym. Wzdłuż wybrzeża, nad którym leży Marsa el-Alam, ciągną się bajecznie kolorowe rafy koralowe a brzegi porastają gęste lasy mangrowe, nadające temu miejscu razem z tropikalnymi palmami charakter iście rajskiego ogrodu. Miejscowość ta cieszy się wielkim powodzeniem wśród nurków, którzy chwalą sobie dziewicze miejsca do nurkowania, zamieszkane przez barwne koralowce oraz nietrudne do spotkania stada delfinów.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD