Czy kobiety udają orgazm?


(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

Kobieta jeżeli kocha jest w stanie zrobić wiele dla swojego partnera. Mężczyźni z reguły nie doceniają poświęcenia. Lecz z drugiej strony czasami to sama kobieta nie chce się zdradzić przed sobą samą.

Doskonałym odzwierciedleniem takiej sytuacji jest „udawany orgazm”. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni przywiązują ogromną wagę do sexu i przyjemności z nim związanych. Mózg mężczyzny po prostu jest już tak zaprogramowany. Uwaga – przeciętny facet myśli o sexie co 7 sekund! W skali 16-godzinnej aktywności fizycznej i psychicznej oddaje  to ponad osiem tysięcy kosmatych myśli. Więc co ma zrobić kobieta, której zapotrzebowanie w tej materii jest wielokrotnie mniejsze? Zazwyczaj przystają na tzw. „niechciany sex”. Powodem tej wymuszonej zgody jest przede wszystkim miłość.  Bo z miłości nie tylko czerpiemy, ale i dajemy to co najlepsze albo to czego wymaga od nas partner.

Niektórzy mężczyźni popadli jednak w skrajność i są pop prostu sexoholikami. Wtedy kobieta uzależnionego mężczyzny ma poważny problem, który dotyka  także jej w sposób bezpośredni. Obawiając się zdrady, czy też wręcz odejścia mężczyzny kobieta przystaje na „męską niemoralność”. Taka postawa i taki związek nie ma jednak przyszłości. Jedynym i właściwym wyjściem z tej sytuacji jest terapia u specjalisty.

W dzisiejszych „laickich” czasach samo słowo”orgazm” jest powszechnie używane, a sama definicja słowa jest doskonale rozumiana już od najmłodszych lat. Wypowiada się to trywialnie prosto. Fakt popularności nadużywania tego pojęcia skutkuje tym, że nie  chcemy się przyznać, że go nie przeżywamy. Nie rozmawiamy o nieudanych orgazmach i nigdy, ale to nigdy nie przyznajemy się do tego, że czasem je udajemy. A według badań w Polsce około 11 procent aktywnych seksualnie kobiet nie przeżywa w ogóle orgazmu. Przy silnym podnieceniu i braku spełnienia kobieta może czuć się rozdrażniona. Bywa jednak, że „winna” jest sama kobieta, bo „nie umie” osiągnąć orgazmu. Lecz problem ten może również leżeć w gestii  partnera, który się nie stara lub nie wie, jak  zaspokoić swoją ukochaną.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD