Myj włosy szamponem dla dzieci


(fot. t1.gstatic.com)

Doskonale znane są nam reklamy szamponów, zazwyczaj promowanych przez twarze popularnych aktorek. Modelki występujące w tego typu reklamach paradoksalnie mają już pięknie lśniące włosy, jeszcze przed użyciem cudotwórczego szamponu. 

Więc na „chłopski rozum” rzecz biorąc na pewno nie używają reklamowanego przez siebie produktu. W sklepach czy drogeriach powszechnie dostępne są szampony do włosów przetłuszczających się, zniszczonych farbowaniem czy też powiększających objętość. Kobiety najczęściej wierne są jednej marce produkującej szampony. A to duży błąd, bo jak powszechnie wiadomo nawet bakterie grypy uodparniają się corocznie na szczepionki tak i włosy monotonnie przyzwyczają się do jednego typu szamponu, uniemożliwiając jego skuteczne działanie.

Przepis na szampon nie jest skomplikowany. Szampon jest to środek myjący o płynnej konsystencji. Zawiera ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze lub koloryzujące włosy. Automatycznie więc nasuwa się proste pytanie: dlaczego ceny szponów są takie wysokie? Odpowiedź jest bardzo prosta – płacimy za markę firmy i wygodne opakowanie.

Więc dlaczego nie używać dziecięcych kosmetyków. Po pierwsze na pewno są bardziej bezpieczne – nie uczulają. Szampon dla dzieci jest bardziej delikatny i nie szczypie w oczy. Dziecięce kosmetyki nie obciążają włosów dzięki czemu są tak zdrowe i lśniące. A jeżeli chodzi o cenę to jest równie przystępnie korzystna. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że głównym składnikiem szamponów dla dzieci jest rumianek. Wyciąg z rumianku łagodzi i pielęgnuje. Rumianek jednak ma również właściwości rozjaśniające więc brunetki nie powinny wybierać szamponów w „żółtym kolorze”.

Trzeba zerwać ze stereotypem uniwersalnego szamponu do każdego rodzaju włosów. Każdy człowiek posiada włosy o indywidualnych cechach. Mają one własne tempo wzrostu, długość i kształt. Nie obawiajmy się także wypadania włosów. Włosy wypadają nam wszystkim. Na skórze głowy znajduje się ok. 100 -150 tyś. włosów. Prawidłowo codziennie powinno wypadać ok. 40 – 150 włosów. Jest to związane z naturalnym cyklem wymiany włosów. Włos rośnie 3 do 5 lat a następnie wypada i jest to całkiem normalne. A na kondycje włosów nie wpływają tylko kosmetyki, ale przede wszystkim dieta bogata w cynk.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD