50 letnie piersi


(fot. ibeauty.pl)

Pół wieku chirurgii plastycznej piersi w Polsce! Pierwsze silikonowe protezy piersi, zbliżone do używanych obecnie, zostały zaprojektowane i użyte w 1962 roku przez dwóch chirurgów plastycznych Thomasa Cronina i Franka Gerowa.

Mija dokładnie pół wieku od tego przełomowego odkrycia. Tym bardziej cennego, że od lat powiększanie piersi jest numerem jeden wśród operacji plastycznych wybieranych przez kobiety. Obecnie w Stanach Zjednoczonych wykonuje się aż 300 tyś takich zabiegów rocznie.

Implanty

Istnieją dwa rodzaje – implanty wypełnione żelem silikonowym oraz implanty wypełnione solą fizjologiczną. I wbrew utartemu przekonaniu, to te pierwsze mają naturalniejszą konsystencję. Powiększanie piersi implantami jest dość inwazyjną metodą, ale istnieją już alternatywne rozwiązania dla tej techniki.

Tłuszcz                                

Kolejną techniką jest powiększanie piersi własnym tłuszczem. Na czym dokładnie polega zabieg? Najpierw odsysa się nadmiar tłuszczu z brzucha, nóg bądź pośladków, następnie wypełnia oraz modeluje nim piersi. Zazwyczaj pobiera się około 200 mililitrów tłuszczu, co pozwala na powiększenie piersi mniej więcej o rozmiar. Zabieg nie wymaga cięć chirurgicznych i nie pozostawia blizn. To obecnie najmniej inwazyjna technika, bezpieczna i bardzo efektywna – mówi dr Monika Grzesiak, chirurg plastyczny z wieloletnim doświadczeniem. Ta innowacyjna metoda, stosowana za oceanem od 6 lat, gwarantuje naturalny wygląd biustu oraz naturalność w dotyku. Tłuszcz może być również wykorzystywany do rekonstrukcji piersi u kobiet po mastektomii. To bardzo ważny krok w chirurgii plastycznej – podkreśla dr Monika Grzesiak, która takie zabiegi wykonuje w Polsce od 3 lat – Silikon jest czymś obcym dla organizmu. Implant może się nie przyjąć, perforować przez skórę, co niestety występuje po zabiegu rekonstrukcji piersi. Poza tym nigdy nie da on efektu naturalnych piersi. Wypełnienie piersi własną tkanką tłuszczową znacznie ogranicza ryzyko powikłań.

Macrolane

Coraz częściej praktykuje się też, szczególnie z racji szybkiej dostępności i małej inwazji powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego Mactolane. Wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, często w gabinetach medycyny estetycznej. Lekarz za pomocą igły i strzykawki podaje (podobnie jak tłuszcz) preparat wypełniający. Nie ma długiej rekonwalescencji, jednak zabieg jest przemijający i dość kosztowny.

Nieustanny rozwój chirurgii plastycznej sprawił, że kobiety mogą dziś udoskonalać wygląd swojego biustu w sposób bezpieczny i dający naturalny efekt. Dodatkową zaletą takich zabiegów przeprowadzanych w Polsce jest fakt, że należą one do najtańszych w całej Unii Europejskiej!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD