Artyzm PINK


(fot. kozaczek.pl)

Pink w swym najnowszym teledysku „Try”, który promuje album „The truth about the love” zachwyca akrobatyką i innowacyjnym tańcem. Piosenkarka znana z takich hitów jak „Please don’t leave me” czy ” Stupid girl” stworzyła teledysk nawiązujący do nagrań Shakiry. Obie panie jednak tworzą zupełnie inną muzykę i inną aurę. Z pewnością Pink zaskoczyła pomysłowością swoich fanów i muzykoznawców.

Alecia Moore tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko niepokornej artystki. Przydomek zyskała jeszcze w dzieciństwie, a to ze względu na swoisty odcień swojej karnacji. Ostatecznie przekonała się do ksywki ze względu na postać Mr. Pinka z filmu Quentina Tarantino „Wściekłe psy”. Na pewno nie można odmówić jej charyzmy i odwagi. Jej teledyski to prawdziwe dzieła sztuki. Najnowszy, który powstał obrazuje Pink, która wchodzi w relacje damsko-męskie podczas akrobatycznego tańca z emanującym sexem mężczyzną. Taniec to swoista wymiana argumentów pomiędzy kochankami. Także bardzo klarownie i dosadnie uwydatnia skrywane emocje, dodatkowo dodając sexapilu ”rozmowie”.

Rozgłos zdobyła na początku stycznia 2000 roku i do tej pory jest jedną z najpopularniejszych artystek na scenie muzycznej. Tworzy muzykę z gatunku pop – rock, chociaż czasami jej utwory przenika eklektyzm. Na początku śpiewała chórki w rapowym zespole Scratch N’Smoove, a w piątkowe wieczory systematycznie przesiadywała w klubach, głównie w Philly’s Club Fever. Ponadto Pink jest członkiem organizacji walczącej o prawa zwierząt, dla której pozowała do plakatu oraz nakręciła kilka filmików. Piosenkarka udziela się również w kilku organizacjach charytatywnych.

Pink nie sposób zatem porównywać z Shakirą i jej twórczością, bo są one od siebie różne. Są to bowiem dwa nieporównywalne i niezależnie istniejące żywioły. Pink identyfikowana jest z silną i niezależną kobietą z ostrym charakterem. Siła Shakiry tkwi zaś w kobiecej delikatności i subtelności z nutką orientalnych wpływów. Chociaż utwory obydwu piosenkarek zaliczane są do tej samej kategorii to bardzo trudno doszukać się podobieństw muzycznych jak i wizualnych. Można je jedynie poddać analizie porównawczej.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD