Czy kobiety potrafią się przyjaźnić?


bestFriends 300x225 Czy kobiety potrafią się przyjaźnić?

(fot. interia.pl)

Podobno jedyna przyjaźń to męska przyjaźń. Czy zatem kobiety nie są zdolne do prawdziwej przyjaźni? Kobiety są zazdrosne, są kłótliwe, są przewrotne – więc jak mają znosić siebie na wzajem? Po prostu tylko mężczyzna, który szczerze pokocha jest w stanie wytrzymać te wszystkie huśtawki nastrojów, lecz druga kobieta nie. Kobieta nigdy nie zrozumie drugiej kobiety.

Każda z nas jest inna i wyjątkowa, a porównujemy się nieustanie, co z kolei prowadzi do ciągłej rywalizacji. Więc może nie wszystkie kobiety są odporne na przyjaźń?  Na pewno kobiety o niskim poczuciu własnej wartości i zaniżonej samoocenie nie potrafią się przyjaźnić. Problem polega na tym, iż już w samym zestawieniu ze swoją koleżanką czują się w drugoplanowej roli. Oczywistym faktem jest, że przyjaźń istnieje i że można się przyjaźnić. W dzisiejszych czasach, gdzie ludzie są zabiegani, a dla większości najważniejsze są pieniądze, przyjaźń staje się rzadko spotykana i archaiczna. Odmiennym pojęciem jest ufność wobec innych osób i samoakceptacja. Trzeba zatem otworzyć się na świat, na krytykę, na samą siebie. Ludziom trzeba ufać i wierzyć w ich dobrą wolę. W przeciwnym razie nasze życie staje się ciężkie do zniesienia i można wtedy popaść w paranoje. Ale, jeżeli nawet ktoś nas  zawiedzie bądź okaże się, że jesteśmy od kogoś gorsi, to tylko nas wzmocni i uodporni na przyszłość.

Może tak trudno znaleźć przyjaciółkę, bo nie szukamy tam gdzie trzeba. Można przyjaźnić się bowiem z własnym partnerem, mamą czy siostrą, jest to tzw. przyjaźń w odcieniach miłości. Przyjaźń to najwspanialszy, ale i kosztowny dar, o czym nierzadko zapominamy. Kto wyrzeka się przyjaźni, mieszka w krainie bez kwiatów. Życie bez przyjaciół jest bezpośrednią przyczyną osamotnienia i kompleksu tzw. singla. Psychologowie twierdzą, że dla nas to wręcz niezbędny element zdrowia. Mężczyźni spotykają się, oglądają razem mecze, ale ich rozmowy przypominają raczej wymianę informacji i poglądów. Nie lubią zwierzeń, krępuje ich dzielenie się emocjami. A kobiety właśnie tego potrzebują!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD