Czy kobiety potrafią się przyjaźnić?


(fot. interia.pl)

Podobno jedyna przyjaźń to męska przyjaźń. Czy zatem kobiety nie są zdolne do prawdziwej przyjaźni? Kobiety są zazdrosne, są kłótliwe, są przewrotne – więc jak mają znosić siebie na wzajem? Po prostu tylko mężczyzna, który szczerze pokocha jest w stanie wytrzymać te wszystkie huśtawki nastrojów, lecz druga kobieta nie. Kobieta nigdy nie zrozumie drugiej kobiety.

Każda z nas jest inna i wyjątkowa, a porównujemy się nieustanie, co z kolei prowadzi do ciągłej rywalizacji. Więc może nie wszystkie kobiety są odporne na przyjaźń?  Na pewno kobiety o niskim poczuciu własnej wartości i zaniżonej samoocenie nie potrafią się przyjaźnić. Problem polega na tym, iż już w samym zestawieniu ze swoją koleżanką czują się w drugoplanowej roli. Oczywistym faktem jest, że przyjaźń istnieje i że można się przyjaźnić. W dzisiejszych czasach, gdzie ludzie są zabiegani, a dla większości najważniejsze są pieniądze, przyjaźń staje się rzadko spotykana i archaiczna. Odmiennym pojęciem jest ufność wobec innych osób i samoakceptacja. Trzeba zatem otworzyć się na świat, na krytykę, na samą siebie. Ludziom trzeba ufać i wierzyć w ich dobrą wolę. W przeciwnym razie nasze życie staje się ciężkie do zniesienia i można wtedy popaść w paranoje. Ale, jeżeli nawet ktoś nas  zawiedzie bądź okaże się, że jesteśmy od kogoś gorsi, to tylko nas wzmocni i uodporni na przyszłość.

Może tak trudno znaleźć przyjaciółkę, bo nie szukamy tam gdzie trzeba. Można przyjaźnić się bowiem z własnym partnerem, mamą czy siostrą, jest to tzw. przyjaźń w odcieniach miłości. Przyjaźń to najwspanialszy, ale i kosztowny dar, o czym nierzadko zapominamy. Kto wyrzeka się przyjaźni, mieszka w krainie bez kwiatów. Życie bez przyjaciół jest bezpośrednią przyczyną osamotnienia i kompleksu tzw. singla. Psychologowie twierdzą, że dla nas to wręcz niezbędny element zdrowia. Mężczyźni spotykają się, oglądają razem mecze, ale ich rozmowy przypominają raczej wymianę informacji i poglądów. Nie lubią zwierzeń, krępuje ich dzielenie się emocjami. A kobiety właśnie tego potrzebują!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD