Nastoletnie Artystki


(fot. palive365.com)

Młodość to dobry okres na wymyślanie dla siebie marzeń, a jeszcze lepszy na spełnianie ich. Wiele dziewczyn marzyło lub marzy o karierze profesjonalnej wokalistki.

Nie wszystkie jednak mają w sobie tyle odwagi i determinacji, aby udowodnić całemu światu, że są naprawdę dobre w tym co robią i kochają to. Młodość przemija, szanse na sukces i wybicie się maleją.

Dlatego nie warto czekać – przekonały się o tym kobiety, które zaczęły karierę wokalną już jako nastolatki. Jak poradziły sobie te młode wokalistki w wielkim świecie show-biznesu?

Przykładem pierwszej nastolatki, która nie zmarnowała swojej szansy jest Adele – angielska wokalistka i autorka tekstów. Mając zaledwie 18 lat, w 2006 rozpoczęła swoją karierę wokalną. Kilka lat później Polska usłyszała utwory takie jak: Rolling In The Deep, Set Fire To The Rain, w których od razu się zakochała. Potem było już tylko lepiej: Someone Like You  jeszcze bardziej podbiło serca słuchaczy swym lirycznym brzmieniem i tekstem. Ponadto w tym roku Adele nagrała piosenkę do nowego filmu Skyfall, która odniosła ogromny sukces, podobnie jak film.

Nieco wcześniej, niż Adele, bo w wieku 17 lat, swoją przygodę muzyczną rozpoczęła ikona polskiej muzyki pop, powszechnie nazywana Divą – Edyta Górniak. Zadebiutowała w 1989 roku, śpiewając piosenkę ,,Stop’’ – Sam Brown, w programie ,,Śpiewać Każdy Może’’ Zbigniewa Górnego. Wtedy sama otworzyła sobie bramę do kariery. Swój warsztat doskonaliła w przestawieniach i festiwalach muzycznych. Ogromnym sukcesem jest również występ w musicalu Metro, wyreżyserowanym przez Janusza Józefowicza. To właśnie w ,,Litanii’’ Górniak udowodniła, że nie ma dźwięku, którego by nie wyśpiewała. Zarówno wyróżnieniem muzycznym Edyty, jak i całej Polski, było zajęcie przez naszą Divę II miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji. Popisowy kawałek ,,To nie ja’’ zapamiętał nie tylko nasz kraj, ale również cały świat.

Kolejnym przykładem młodej artystki jest Monika Brodka, która jako 16-latka, w 2003 roku, zdecydowała się na udział w III edycji programu muzycznego „Idol”, którego finał wygrała, w styczniu 2004 roku. Brodka nie spoczęła na laurach, tylko w tym samym roku nagrała swoją pierwszą płytę. Zaangażowanie zaowocowało! Kilka lat później w polskich radiach słuchaliśmy piosenek: ,,Miał być ślub’’, ,,Znam cię na pamięć’’, które utkwiły w głowach i sercach słuchaczy. Jednak niecodziennym zjawiskiem okazał się nagrany w tym roku utwór ,,Varsovie’’, który brzmi co najmniej jak amerykański hit na skalę światową.

Co do wieku – ta artystka przebija swoje poprzedniczki. Ewa Farna – piosenkarka popowo-rockowa, która zadebiutowała na rynku muzycznym w wieku 11 lat, podbijając tłumy – w Czechach i Polsce. Mała dziewczynka zaskoczyła polskich muzyków wykonem ,,Za młodzi, za starzy’’ w programie Szansa na Sukces. 2 lata później wydała album, który uzyskał status platynowej płyty. Oczywiście później było coraz lepiej: kolejna platynowa płyta, nominacje, hity lata, nagrody, wyróżnienia. Co najważniejsze – oprócz umiejętności kreowania własnego wizerunku gwiazdy, Ewa potrafi doprowadzić również innych na szczyt. Jako lider w III edycji programu muzycznego Bitwa na głosy doprowadziła swoją drużynę aż do finału! Na ostatniej prostej wyprzedziła ją grupa Andrzeja Piasecznego. Jednak wszyscy jednogłośnie twierdzą, że oboje (Ewa i Andrzej) są wygranymi.

Te kobiety udowodniły, że KAŻDY może osiągnąć sukces, jeśli tylko tego chce.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD