Noś grzywkę – jest terndy!


(fot. we-dwoje.pl)

Grzywka to istotny element podkreślający stylizację danej fryzury. Grzywka dodaje dziewczęcego uroku i odmładza. Dzięki grzywce możemy zyskać nowy image i nie wiąże się to z dużymi kosztami. W doborze długości i rodzaju grzywki powinien doradzić nam fryzjer bądź też stylista fryzur, wtedy będziemy pewne sukcesu.

Najmodniejsza jest wciąż dość długa, zakrywająca brwi, którą można wygładzić prostownicą bądź delikatnie zakręcić. Grzywka obcięta równiutko na styl „Kleopatry”, potrafi zupełnie zmienić kształt twarzy.

Panie o wysokich, nawet wypukłych czołach, mogą tę cechę ukryć pod modną, długą grzywką. Reszta twarzy dzięki temu prostemu zabiegowi nabierze proporcji i wyrazistych rysów. Szczupłe twarze nabiorą przyjemnych krągłości, a trójkątne subtelności. Długa grzywka nie jest natomiast dla pań o twarzach okrągłych, tzw.pyzatych. Buzia wtedy zrobi nam się jeszcze pulchniejsza, a w dodatku szersza. Przy takiej urodzie grzywka musi być krótsza i cieniowana. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest również grzywka asymetryczna, przycięta bardziej z jednej strony. Wtedy wysmuklimy sobie twarz. Dobrze dobrana do typu urody grzywka złagodzi ostre rysy twarzy, stanie się przeciwwagą dla zbyt mocno zarysowanej brody. Grzywka na ogół uwydatnia oczy. Niestety, grzywki na ogół nie lubią dwóch rodzajów włosów. Po pierwsze bardzo cienkich. Aby utworzyć jakąkolwiek grzywkę potrzebne jest dosyć długie pasmo włosów. Zdarza się bowiem czasem, że w takiej fryzurze grzywka zaczyna się od połowy głowy, co nie wygląda uroczo. Drugi przypadek to niesforność włosów kędzierzawych. Właścicielki tego rodzaju włosów aż za dobrze wiedzą, że wystarczy  podmuch wiatru, oddech morskiej bryzy lub kilka kropel wiosennego deszczu i po pięknej grzywce nie będzie śladu. Tylko w reklamach są spotykane cudotwórcze kosmetyki utrzymujące sprężyste fale i proste grzywki w każdych, najbardziej nawet ekstremalnych warunkach. Lepiej  jednak nie narażać się na gorycz rozczarowania i z pewnych typów fryzur po prostu zrezygnować.

Pamiętajmy jednak, że fryzura z grzywką to nie jest sama grzywka. To także pozostałe pasma włosów, których strzyżenie i uczesanie powinno być dopasowane do grzywki i typu urody. Nie ma nic zabawniejszego, jak starannie ułożona i usztywniona, przycięta pod linijkę grzywka nad czołem i reszta niesfornie zaniedbanych włosów.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD