Miłość w cudzysłowie


(fot. t3.gstatic.com)

Jeśli zakładasz, że ktoś, z kim dopiero zawarłaś znajomość, będzie idealnym partnerem, prezentujesz się jako właścicielka bujnej wyobraźni.

O ile w tworzeniu romansowej fabuły to może być atut, o tyle w zawieraniu związku istnieje ryzyko kłopotów. Związanie się z niewłaściwą osobą wpływa negatywnie na zapał w pracy, zdrowie i długość życia.

Czytelniczki powieści romansowych są poruszone, śledząc pełne poświęceń walki dwojga zakochanych o łączącą ich miłość, która zawsze zwycięża. W życiu jednakże wiele wysiłku trzeba wkładać w trudności pojawiające się wewnątrz związku, wynikające na przykład z tego, że jeden z partnerów nie spełnia oczekiwań drugiego, różni się poglądami czy osobowością. Przywary ludzi z krwi i kości jawią się jako niebotyczne w porównaniu z drobnymi wadami bohaterów książkowych i filmowych.

Miłość to świadoma praca dwojga ludzi. Nie otacza ona zakochanych jakby odgórnie lub mimowolnie i sama z siebie nie stwarza trwałego związku. Dalekie od spontaniczności są cechy miłości takie jak chęć współpracy, cierpliwość, wyrozumiałość i pokora.

Mężczyzna i kobieta wymagają o wiele więcej niż proste konstrukty literackie z ulotnej romansowej fabuły.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD