Miłosny patchwork


W świeżym związku, na początku drogi do zyskania miłości, często brak mocnych szwów zespalających całość. Aby zaznać miłości i bezpieczeństwa, których brakowało w poprzednim związku, trzeba czekać długie lata. Ten złożony miłosny patchwork to rodzina łączona.

Niespełnione oczekiwania w rodzinie łączonej trapią każdego, zarówno doświadczonych dorosłych, jak i dzieci. Może to być wynik za wysoko stawianej sobie poprzeczki na starcie, ze strachu przed ponownym popełnianiem błędów zaistniałych w poprzednim związku.

Tak sztuczny i trudny układ międzyludzkich więzi, jaki zawsze tworzy rodzina łączona, może przyczyniać się do kumulowania w sobie wielu rozczarowań. Jakie rozwiązania znajdują się w zasięgu twojej ręki? Dopóki będziesz w sobie dusić emocje, dopóty rozczarowanie nie minie. Trzeba by nie tylko ustalić, co cię frustruje, lecz także, skąd się wzięło dane oczekiwanie. Równie często, jak przykrości jednego z małżonków w rodzinie łączonej, powstają mało realistyczne cele dotyczące siebie i innych.

Pełnym pierwszego entuzjazmu postanowieniem jest przekonanie, że nowo zespolony dom otoczy atmosferą serdecznej miłości i zażyłości. Uważa się też, że każdy szybko dostosuje się do nowych realiów. Jednak co do takich celów, to lepiej świadomie pozwolić im okraszać nasze marzenia, a samej wyznaczyć sobie bardziej realistyczne cele. Przykładowo, jeśli uważasz, że z nowym partnerem nie będziesz się kłócić o pieniądze, bo miłość pomoże unikać sporów o drobnostki, to posiadasz cel mało realistyczny. Bardziej osadzone w realiach jest następujące podejście: to zrozumiałe, że możemy być jeszcze nie przekonani do wspólnego budżetu, co wynika z naszej sytuacji w poprzednich związkach.

Jako partnerka podejmująca wyzwania z własnymi marzeniami o rodzinie łączonej, postaraj się nie kryć z tym, co cię niepokoi i boli, a także postaw sobie bardziej realistyczne cele. Dzięki temu z powodu niespełnionych nadziei nie poczujesz się przybita. Co więcej, twoje uczucie do partnera i reszty rodziny powstanie i się wzmocni – twoją rodzinę będzie można porównać do jednorodnej, o wzmocnionych szwach tkaniny patchworkowej – bardzo mocnej i wytrzymałej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD