Miłość z przeszłości


(fot. gstatic.com)

Czy zaskoczyła cię kiedyś jakaś historia z życia kogoś bliskiego? Może zastanawiałaś się, czego nie wiesz o tej osobie jeszcze…

Na obiedzie u rodziców Ani słyszysz, jak w pewnym momencie jedna z koleżanek matki Ani rzuca:

Wiesz, że ostatnio spotkałam w markecie twoją pierwsza miłość? Była taka kolejka, że zdążyliśmy obgadać chyba całą naszą paczkę z liceum.

Ania wlepia zdumiony wzrok w swoją mamę:

Mamo, nie miałam pojęcia, że spotykałaś się z kimś przed tatą!…

Ktoś może się martwić, że jeśli podzieli się z tobą swymi dawnymi uczuciowymi perypetiami, to straci w twych oczach. Nieraz jednak ktoś ci czegoś nie powiedział, bo po prostu nie było okazji. Możesz więc wyjść z inicjatywą. Ludzie, którzy noszą ze sobą wiele nieprzeczytanych przez ciebie rozdziałów o swych uczuciach, a są w zasięgu twojej ręki, to rodzice.

Nigdy nie jest za późno na nadrobienie zaległości w kontaktach z nimi. Nawet jeśli jesteś już samodzielną i doświadczoną kobietą, możesz zaznać wiele radości z pytania i słuchania rodziców.

Aby poznać czyjąś historię, warto wykorzystywać nadarzające się do rozmowy okazje. Wskazana jest także elastyczność. Kiedy rozmowa schodzi na inny temat, może cię korcić, aby skierować ją na poprzednie tory. Jednakże nie chodzi przecież o to, by zgromadzić ileś suchych informacji na czyjś temat. Prawdziwą satysfakcję poczujesz, gdy będziesz rozmawiać na tematy, które najbardziej interesują twoich rozmówców. Takie podejście wygeneruje przyjazną i bliską atmosferę, w której przyjemnie jest i mówić, i słuchać.

Czy chcesz zrobić pierwszy krok i bliżej poznać romantyczne wspomnienia kogoś z rodziny, na przykład rodziców? Pamiętaj, że pozwoli ci to w lepszym zrozumieniu samej siebie.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD