Partner na odstresowanie


(fot. gstatic.com)

Unikanie stresu jest niemożliwe. W związku, partnerzy mogą sobie nawzajem pomagać w przezwyciężaniu nadmiernego i szkodliwego stresu.

Pomyśl, ze dzielisz codzienność z partnerem borykającym się z silnymi stresami. Ukojenie na pewno przyniosą pieszczoty i seks, co jednak wtedy, gdy stresy są paraliżujące i doprowadzające na skraj wyczerpania? Jak pomóc partnerowi zmniejszyć obciążenie?

Twój ukochany poczuje wdzięczność, gdy zainteresujesz się jego problemem i okażesz gotowość do pomocy. Wysłuchaj go więc uważnie i poznaj skalę problemu. Najistotniejsza część twej inicjatywy to obmyślenie wspólnego wyjścia z kłopotu. Postaraj się dać partnerowi do zrozumienia, że choć to on bezpośrednio styka się ze stresującymi sytuacjami, to jego przeżycia i niepokoje będziecie dźwigać razem. Zachęć, by opowiadał ci o swoich rozterkach i że pomoże ci to lepiej rozumieć jego zachowania i nastroje widoczne w domu. Podziel się też z partnerem kilkoma praktycznymi wskazówkami na temat tego, jak sobie radzić ze stresem. Oto dwie przykładowe:

1. Zacznij wykonywać jakąś rzecz – nawet jeśli nie skończysz za jednym podejściem. Skomplikowane zadanie samo w sobie jest stresujące, nie ma więc po co pogarszać sytuację odwlekaniem.

2. Gdy ciężko jest ci odmówić od razu albo nie jesteś pewny swojej decyzji, posłuż się formułą: Daj mi trochę czasu do namysłu. Potem zapytaj siebie: Czy naprawdę mam wystarczająco sił, czasu i motywacji, by się podjąć danego zadania?

Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD