Wspólny sukces


(fot. gstatic.com)

O problemach trapiących nieszczęśliwe rodziny słyszy się na co dzień dużo. A co dobrego dzieje się w szczęśliwych rodzinach?

Zapewne znasz niejedno małżeństwo, które, niczym solidnie konserwowany budynek, trwa dziesiątki lat i cieszy się powodzeniem. Przypomnijmy kilka istotnych dla trwałości związku cech partnerów.

Sukces w życiu rodzinnym zależy od priorytetowego traktowania współmałżonka. Barierę ochronną dla związku stanowi oparte na poczuciu przynależności i zaufaniu wzajemne oddanie. Podobnie jak pierwszy i drugi pilot partnerzy powinni współpracować ze sobą i myśleć w kategoriach my, nasze, a nie ja, moje.

Szczęśliwe rodziny nie są wolne od trosk. Szczęście nie zależy jednak od idealnych warunków. Bez wzajemnego szacunku małżeństwo nie przetrwa poważniejszych problemów. Rozsądny członek rodziny, podobnie jak roztropny kierowca, wie, że w pewnych sytuacjach należy ustąpić. A jeśli przebaczyłaś partnerowi, to nie wracaj już do danej sprawy – uznaj ją za zamkniętą, tak jak to ma miejsce po anulowaniu długu.

W związkach o długich stażach partnerzy wkładają potężny wysiłek w utrzymanie swojej relacji. Dzięki ich zaangażowaniu i wytrwałości w rodzinach dzieje się wiele dobrego.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD