Auto czy Autobus


(fot. wp.pl)

Jaki środek transportu jest bardziej wygodny i opłacalny w zatłoczonych aglomeracjach? Otóż sami drogowcy uważają,że po zakorkowanych ulicach największych miast najlepiej poruszać się rowerem lub motorem. Wbrew stereotypom nie są to tylko hipsterzy na modnych holenderkach.

Istnieją również pojazdy przypisane do określonych grup zawodowych, np. skuter do dostawcy pizzy. No dobrze, ale co jest najlepszym rozwiązaniem dla Pań? Tutaj pozostaje rozwiązanie bezpieczne i tradycyjne: samochód lub środki komunikacji miejskiej.

Autobus to nie musi być warczący prostopadłościan napchany ludźmi, kursujący w ten sposób, aby wszystkim podróżnym było z danego przystanku jak najdalej do miejsca, w które się udają. Jest to najlepszy wybór dla niezmotoryzowanych pań, które cenią sobie krajobrazowe wycieczki. Autobus jest również alternatywą dla przeludnionych tramwajów i metra. Problem pojawia się dopiero, gdy nie ma na jezdni bus pasa. Nowością na rynku są  ekologiczne autobusy hybrydowe. Autobus hybrydowy ma dwa różne źródła energii; 2 silniki elektryczne i silnik spalinowy. Nie ma za to skrzyni biegów. Pojazd rusza dzięki silnikowi elektrycznemu, a spalinowy chodzi na niskich obrotach, dlatego jazda jest cicha, ekonomiczna, płynna, a autobus dzięki temu nie szarpie, co sprzyja komfortowi i bezpiecznej jeździe.

Auto to swoisty i mobilny dodatek zapracowanej business woman, która zawsze ma nadmiar obowiązków. Przed wyruszeniem w podróż do pracy czy też na spotkanie panie muszą pamiętać, by dobrze zaplanować trasę przejazdu i oczywiście jego czas.  Zawsze zakładajmy, że na drodze mogą być utrudnienia i podróż może się przedłużyć. A wtedy pośpiech nawet nam nie przejdzie przez myśl. Ponadto uważne przestudiowanie mapy przed wyjazdem uchroni nas przed poczuciem zagubienia i niepewności, które za kierownicą mogą obniżyć  koncentrację na drodze. Przed wyjazdem warto dokonać choćby podstawowej inspekcji stanu technicznego samochodu. Sprawdzony powinien być również poziom płynów, ciśnienie w oponach i wyposażenie. Ale oto powinnyśmy poprosić już panów, przed którymi samochód nie ma tajemnic, a ponadto sprawimy, że poczuje się nam potrzebny. I tym samym upieczemy dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD