Pojedynek z samotnością


(fot. gstatic.com)

Pewną ulgę w samotności przynosi spędzanie długich wieczorów przed telewizorem. Ale zaraz po wyłączeniu uczucie osamotnienia powraca i działa z tą samą, co wcześniej, siłą.

Gdy samotność trwa przez dłuższy czas, staje się prawdziwą udręką. Kiedy nie możesz znaleźć odpowiedniego partnera, gdy jesteś kobietą w pojedynkę wychowującą dziecko, kiedy przeżyłaś rozwód lub separację albo pochodzisz z rozbitej rodziny, pewnie zmagasz się z uczuciem osamotnienia.

Może już przywykłaś do odprężania się w pojedynkę. Lubisz przenosić się w świat wyobraźni – on jednak po skończeniu zabawy natychmiast znika, niestety. A gdy masz trudności w podejmowaniu niektórych decyzji lub brak ci partnera do wymiany myśli i do poczucia się docenioną i akceptowaną kobietą, bierzesz się w garść i nie dajesz się zbić z tropu.

Nawet jeżeli przywykłaś do przebywania w samotności i stan ten obdarzyłaś pewną dozą chłodnej akceptacji, to możesz spróbować być bardziej otwarta na innych.

Karolina zaczęła lepiej radzić sobie z samotnością, gdy zauważyła, że jeśli człowiek nie ukrywa, że jest samotny, to inni starają się być bardziej otwartymi i chętniej obdarzają swą przyjaźnią. Z kolei Marlena odkryła, jak poprawia jej się humor dzięki stałemu kontaktowi telefonicznemu z przyjaciółmi; zaznaczyła jednak, że rozmawia nie po to, by snuć przykre wspomnienia, lecz by czerpać radość z ucinania sobie wesołych pogawędek. Dla Magdy ważne, by iść do przodu, by wciąż poznawać nowych ludzi i to z różnych kultur – w poszukiwaniu w nich tego, co warto naśladować. Natomiast Asia jako młoda dziewczyna wyczuła, że kiedy pomaga innym, to po prostu zapomina o troskach i dokuczliwej samotności. Dzięki nastawieniu na szukanie przyjaciół odnalazła tego jednego na całe życie.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD