Ucieczka przed samotnością


(fot. gstatic.com)

Nie zaznawanie bliskości. Nieufność do osób spotkanych pierwszy raz. Poczucie pustki i bycia bez korzeni. Co się kryje za tymi odczuciami? SMS-y zamiast rozmów. Szaleńcze tempo zmian na świecie. Życie obok człowieka, z którym nie ma się wiele wspólnego. Wyłaniającym się z konfiguracji powyższych zjawisk uczuciem jest samotność.

Jak sobie pomóc? Nieraz wystarczy zmienić sposób myślenia. Zadaj sobie pytanie: czy nie jestem skłonna się odosabniać? Ludzie, którzy czują się samotni, przejawiają tendencję izolowania się.

Przeszkodą na drodze do bycia osobą bardziej towarzyską może stanowić niskie poczucie wartości. Zwyczaj wychodzenia z inicjatywą pomaga nawiązać przyjaźń. Rozszerzanie się pod tym względem dotyczy także wieku potencjalnych przyjaciół i znajomych. Bardzo ubogacają relacje ze starszymi i młodszymi od nas osobami, zwłaszcza z tymi, którzy mają ten sam, co my, system wartości.

A co powiedzieć o ucieczce przed samotnością w małżeństwo? To prawda, że związek z kimś życzliwym i kochającym dostarcza wielu radości. Jednak partner nie rozwiąże twojego problemu samotności, tak samo jak jego obecność w twoim życiu nie oznacza, że nie musisz już panować nad swoimi potrzebami seksualnymi.

Lepiej pokonać problem samotności, zanim się z kimś zwiążesz. Nie ma bardziej samotnych ludzi na świecie niż kobieta i mężczyzna będący w związku, ale nie potrafiący ze sobą rozmawiać.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD