Rozpieszczeni w kryzysie


(fot. techcrunch.com)

Wszyscy narzekają na krach na rynku pracy, niestabilna sytuacja rynkowa, wahające się kursy walut i bankructwa całych Państw. Ich to jednak nie dotyczy.

Zobacz jak żyją osoby, którym kryzys niestraszny.

Scott Forstall odpowiedzialny za rozwój oprogramowania mobilnego w firmie Apple już niebawem zasili szeregi bezrobotnych. Niedługo jednak pozostanie bez pracy, jak przepowiedział serwis Serwis Business Insider, na rachunek bankowy Scotta może wpłynąć aż 200 mln dolarów. Wśród firm potencjalnie zainteresowanych stworzeniem wakatu mogą być: Facebook, Amazon, Yahoo, Samsung, Alibaba i Andreessen Horowitz.

Marissa Mayers, wiceszefowa Search Products&User Experience w firmie Google po wielu latach współpracy przeszła do Yahoo. Piastuje tam stanowisko dyrektora generalnego, szacunkowo może zarobić aż 140 mln dolarów.

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjny Facebooka i prawdziwa rekordzistka w roku 2011 zarobiła 300 mln dolarów, teraz jej pensja zwiększyła się o 30% – nie ma to jak kryzys.

Czym kuszą pracodawcy? 

Jest wiele metod pozyskania pracownika, wiele też można zaoferować poza dobrą pensją. Telefon służbowy, laptop, samochód, prywatna opieka medyczna, karnety na siłownię i basen, bilety do teatru i kina – to te najprostsze. Na liście pokus znajdują się jednak ciekawsze gifty – jeden z zagranicznych menagerów był ponoć kuszony jachtem. Na porządku dziennym są rodzinne auta, zagraniczne wycieczki, finansowanie studiów podyplomowych i MBA.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD