Ach! To ty pani zimo


(fot. tvr24.pl)

Mamy grudzień miesiąc mrozów, śniegów i zasp, a mimo to jesteśmy tradycyjnie zaskoczeni pejzażem za naszym oknem. Rok rocznie zima zaskakuje i to nie tylko kierowców. Z utęsknieniem wyglądamy wiosny i lata więc pierwszy śnieg również powinien budzić zachwyt. Bo czym jest zima bez śniegu.

Piękna zima to przecież mroźna zima, gdy ziemia jest pogrążona w bieli. My jednak zazwyczaj narzekamy na naturę, gdy obdarowuje nas czymś w nadmiarze. Chociaż za oknem ciemno już wczesnym popołudniem i nie chce się wystawić nosa poza ciepłe mieszkanie, to zima ma swoje zalety. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie mroźnych miesięcy bez aktywnego wypoczynku wśród ośnieżonych szczytów. Choć wielu z nas wybiera zagraniczne kurorty, to jednak najmilej wspomina zimowy wypoczynek w polskich górach, które z każdym rokiem oferują coraz ciekawszy pakiet pozytywnych wrażeń. Szukamy miejsc uniwersalnych, atrakcyjnych dla każdego członka rodziny.

A jaką zimę mamy obecnie w Polsce? Jak informują synoptycy, Polska znalazła się w wilgotnej arktycznej masie powietrza. W całym kraju  może być pochmurno, a przejaśniać będzie się tylko na krótkie chwile. Dodatkowo prawie wszędzie będzie lekko prószył śnieg. Pokrywy śnieżna może wzrosnąć od 5 do 10 cm. spodziewają się opadów jeszcze przez kilka kolejnych dni. Temperatura cały czas utrzyma się kilka kresek poniżej zera. Oprócz tego ostrzegają, że zacznie coraz bardziej dokuczać nam mroźny wiatr. Wiać ma z prędkością nawet 60km/h. Przy prószącym śniegu oznacza to, że miejscami mogą pojawić się zamiecie śnieżne. Według meteorologów mróz i opady śniegu mogą utrzymać się jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni. To oznacza, że czekają nas prawdziwe białe święta!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD