Od Rysia do Gangstera


(fot. wiadomosci24.pl)

(fot. wiadomosci24.pl)

Słynna śmierć na ekranie Ryszarda Lubicza stała się punktem zwrotnym nie tylko w serialu, lecz i w życiu  samego aktora. Kolejna dramatyczna śmierć serialowa doczekała się już realizacji. Więcej – na warszawskim Cmentarzu Bródnowskich stanął już grób Ryśka Lubicza. Podobnie jak w przypadku grobu Hanki Mostowiak z konkurencyjnej produkcji,  jest to atrapa. A jak radzi sobie słynny „Rysio” w realnym życiu?

Piotr Cyrwus urodził się 20. czerwca 1961r. w Waksmundzie. W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Od tamtego czasu występował w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Zaś w latach 1989- 1992 występował na deskach Teatru STU w Krakowie. Od 1992r. gra w krakowskim Teatrze Starym. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie „Pomiędzy wilki”. Choć grał w wielu produkcjach, np. w „Panie Tadeuszu” jako Maciej Konewka lub w „Siostrach” jako Zbysio, i tak największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza w serialu „Klan”. Prywatnie żonaty jest z aktorką Mają Barełkowską, z którą ma trójkę dzieci: Mateusza, Łukasza i Annę Marię. A zatem wiedzie całkiem poukładane i przykładne życie. Jednak rola, z którą zerwał odchodząc z serialu, będzie się za nim ciągnąć już zawsze. W podobnej sytuacji był kiedyś Jan Wieczorkowski, jednak po pierwsze odszedł wcześniej, po drugie w graną przez niego postać wcielił się inny aktor, po trzecie Michał Lubicz nie był postacią tak popularną jak Rysio i widzowie aż tak się do niej nie przyzwyczaili. Dowodem na to, że rola w „Klanie” była legendarna jest fakt, iż widząc  idącego ulicą Warszawy żywego Ryśka, ludzie zatrzymują się i przecierają oczy ze zdumienia. Czy to na pewno Rysiek z „Klanu”? – nieustannie pytają, lecz wcale nie świadczy to o bezczelności. W końcu wcześniej wszyscy widzieli jak żegna się ze światem. Aktor pewnie jeszcze długo będzie się tłumaczył ze swojego „zmartwychwstania”.

A oto lista rzeczy jakich dokonał Piotr Cyrwus po odejściu z „Klanu”:

1 .Piotr Cyrwus odkąd porzucił słynną rolę ma więcej czasu dla siebie i na przyjemności. Został bowiem ostatnio sfotografowany z pewną tajemniczą brunetką. Na pewno nie była to jego żona. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Piotr Cyrwus po dwóch godzinach odprowadził tajemniczą znajomą do samochodu. Oczywiście, nie obyło się bez całusa na pożegnanie. Miejmy nadzieję, że Barełkowska wie z kim tego wieczora spotkał się jej mąż i nie miała nic przeciwko.

2.  Cyrwus skakał na skoczni narciarskiej niczym Orzeł z Wisły – Adam Małysz. To nie jest żart – to zdarzyło się naprawdę. „Rysiek” jako pierwszy skoczył z mini skoczni ustawionej w warszawskim centrum handlowym „Złote Tarasy”. Niecodziennemu wydarzeniu towarzyszyły konkursy sportowe, w których można było wygrać między innymi bilety na zawody o Puchar Świata  w Zakopanem.

3. Niezapomniany Rysiek z „Klanu” w „Szymonie na żywo”  z powodzeniem wcielał się w postać posłanki Anny Grodzkiej i ojca Rydzyka. Teraz przed nim kolejne wyzwania. Piotr Cyrwus w sierpniu zostanie dziadkiem. W ciąży jest jego córka.

4. Serialowy Rysio został również prezenterem radiowym w znanej stacji telewizyjnej. Dostał pracę w radiu RMF FM „Poranki są gorące” (emisja od 6.00 do 9.30) prowadzone będą przez Witolda Lazara, Tomasza Olbratowskiego, Przemysława Skowrona i Marcina Ziobrę. Oprócz stałych pozycji, pojawią się w nim trzy nowe programy. Jeden z nich poprowadzi Tomasz Olbratowski i Piotr Cyrwus.W ich programie „Przygody Tomka Frajera” usłyszeć będzie można opowieść o bohaterze, który jeździ po Polsce usiłując naprawić rzeczywistość.

5. Cyrwus zagrał również w reklamie społecznej innej niż wszystkie. W krótkim spocie aktor wcielił się w rolę mafioso, który używając niewybrednego słownictwa staje w obronie uciśnionych zwierząt. Dawno nie widzieliśmy Piotra Cyrwusa w takiej roli. Klnący jak szewc mafiozo, który staje w obronie psów!  A więc Rysiek z Klanu powraca do gry. Nieprzeciętny spot reklamowy zapada w pamięć i pokazuje, że każdy (nawet szef mafii) ma serce.

Spot „Mafia dla Psa” zyskał taką oglądalność w rekordowym tempie, jak na polski internet. Poprzednio równie szybko podobnie dużo odtworzeń zanotował „Natanek Batmanek”. W ciągu weekendu od pojawienia się na YouTubie został on obejrzany  milion razy. Dzięki oryginalnemu spotowi kampanią „Mafia dla Psa” zainteresowali się nie tylko internauci, którzy chętnie udostępniali ten filmik w serwisach społecznościowych, oraz media branżowe. O akcji i spocie poinformowała również większość ogólnotematycznych portali internetowych oraz niektóre stacje telewizyjne i radiowe. Przygotowaniem scenariusza i reżyserią „Mafii dla Psa” zajęli się Kazimierz Zbąski i Maria Zbąska. Oprócz Piotra Cyrwusa w spocie występują Michał Czernecki, Marcin Sztabiński, Michał Piela i Piotr Bujnowski. Realizacją i produkcją filmiku zajęły się firmy Timecode, Panavision, Luksfilm, Yakumama, Dorsz, Ucho Studio i OneLine. Wszyscy pracowali przy projekcie na zasadach non profit. Popularność „Mafii dla Psa” przyniosła już konkretne efekty – w serwisie Siepomaga.pl (do którego odsyła spot) internauci do środowego wieczoru przekazali ponad 60 tys. zł na rzecz Fundacji Przytul Psa. Pieniądze te pochodzą od ponad 3,5 tys. osób.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD