Projekt i budowla


(fot. gstatic.com)

(fot. gstatic.com)

Ułożyć relacje z rodzicami. Częściej pomagać siostrze w odrabianiu lekcji. Oglądać mniej seriali. Uprawiać sport. Poczytać o chorobie babci. Zdobyć kwalifikacje zawodowe. Zrobić kurs grafiki komputerowej. Poznać chłopaka.

Na której z powyższych rzeczy najbardziej ci zależy? Może jesteś na tym etapie życia, na którym młoda kobieta skupia się na swych pierwszych miłosnych próbach i podbojach?

Dotychczas, tak jak każdy, pragnęłaś mieć szczerych przyjaciół. Teraz, oprócz nich, będziesz potrzebować kogoś, kto będzie do ciebie przynależał, rozumiał cię i akceptował. Czujesz gotowość do tego poważnego wyzwania, a w tychże chęciach ukrywają się co najmniej dwa kolejne, powiązane ze sobą cele: mieć więcej wiary we własne siły oraz odczuwać więcej zadowolenia. Zanim przystąpisz do działania, warto poznać odpowiedź na jeszcze jedno pytanie: jak w ogóle podchodzić do wyznaczania sobie celów?

Przede wszystkim pamiętaj o starożytnym przysłowiu: kto zważa na wiatr, nie będzie siał, a kto patrzy na chmury, nie będzie żął. Już dzisiaj zacznij działać w dziedzinach związanych z realizacją swoich celów – zrób pierwszy, choćby mały krok, na przykład w kierunku poznania chłopaka: zadbaj o odzwierciedlający twoją osobowość ubiór, postanów częściej utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcą, staraj się być punktualna, rozwijaj swoje zainteresowania, częściej się uśmiechaj, zachowuj równowagę między mówieniem o sobie a słuchaniem. Kobieta dążąca do swoich celów przypomina architekta: nad projektami, tak jak nad celami, trzeba się dobrze napracować, żeby zmieniły się w rzeczywistość. Nie zawsze jednak można sztywno trzymać się planu. Trzeba być raczej elastyczną i w razie potrzeby coś zmienić.

Postaraj się najpierw zdefiniować cel. Potem wyznacz termin jego realizacji, aby mnie pozostał tylko w sferze marzeń. Potem zaplanuj poszczególne etapy: kup potrzebne rzeczy, wprowadź w życie niezbędne zwyczaje, zdobądź na jakiś temat wiedzę itp. Spróbuj przewidzieć trudności i pomyśl nad ewentualnymi ich rozwiązaniami.

Intrygujący jest fakt, że przy okazji realizacji swoich celów możesz zebrać dodatkowe plony w postaci zwiększenia własnej atrakcyjności, gdyż ludzi pociąga towarzystwo tych, którzy mają rozsądne cele, wiedzą, czego chcą i z determinacja do tego dążą.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD