Jak ubrać choinkę?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Choinka to coś co nosi się w sercu, bombki które „pamiętają” nasze dzieciństwo i  budzą najlepsze wspomnienia.Teraz may awangardową modę na świąteczne drzewko. Lecz są to walory odpowiednie dla choinki w centrum handlowym, zakładzie pracy czy innej instytucji.

W domu chcemy mieć coś co nas ujmuje i  łapie za serce, a nawet odrapana bombka jest prawdziwym diamentem- jest naszą tradycją.

Moda na choinki jest. Co innego zakładały nasze babcie, co innego młodzi ludzie zaczynający dopiero swoje życie. Są różne style, jak i kolorystyka. Mega kolorowo, albo jednokolorowo,  dwukolorowo, choinki  śnieżne, białe czy styl „na bogato”.  A dekoracje z dzieciństwa mogą być pomieszane z nowymi rzeczami i nikt nie zabrania ich wieszać. Każdy może mieć swój unikatowy styl.

Tradycja nakazuje, aby w naszych domach stało drzewko sosnowe lub jodła. Ludowe wierzenia mówią, że symbolizują one życie, odradzanie się, płodność oraz nadzieję. Łańcuchy – zacieśniają więzi w rodzinie. Dzwoneczki to znak dobrej nowiny i radości. Gwiazdki – mają pomagać w powrotach do domu. Lampki, światełka – bronią przed złem i ciemnościami. Ponoć w tym roku, na bożonarodzeniowym drzewku wieszamy ozdoby we wszystkich możliwych kolorach. Nie skupiamy się na dwóch, czy trzech. Choinka powinna się ładnie świecić. Ma być kolorowo i błyszcząco. Domowa choinka zyska sporo uroku kiedy obok bombek pojawią się ozdoby w kształcie grzybków, serc, srebrnych dzwonków i szklanych aniołków, a do tego błyszczące kokardy i delikatny łańcuch. Bardziej wyrafinowane bombki mogą być stworzone poprzez namalowanie swoich motywów i wzorów na przeźroczystych bańkach. Na drzewku powinno pojawić się również coś słodkiego.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD