Syberyjski mróz nadciąga


(fot. wm.pl)

(fot. wm.pl)

Aura nas nie rozpieszcza jest bardzo zimno, a zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jedynym pocieszeniem jest fakt, iż przynajmniej święta będą białe.

Do tej pory pogoda była dla nas łaskawa, a wiadomo, że  do dobrego człowiek, a w szczególności Polak przyzwyczaja się bardzo szybko. Dlatego też przy temperaturze -10 stopni Celsjusza, nasz organizm reaguje tak jak byśmy byli na minus czterdziesto stopniowym mrozie. A to wszystko dlatego, że ulegliśmy. Aktualnie pogodę w naszym kraju kształtuje wyż znad Rosji, a to oznacza, że nad Polskę napływa mroźne kontynentalne powietrze. Najbliższa noc będzie bardzo mroźna. Oznacza to tylko jedno do Polski zawitała fala mrozów. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ten weekend będzie bardzo zimno, temperatura może spaść w nocy do nawet minus 17 stopni. Zmiana pogody spodziewana jest dopiero po świętach.

Siarczyste mrozy szczególnie mocno dają się we znaki bezdomnym. Według policyjnych statystyk, od początku grudnia na terenie całej Polski z powodu wychłodzenia zmarło 49. osób! Dlatego policja apeluje o empatię oraz pomoc dla bezdomnych. Jeśli ktoś widzi osoby, które długo siedzą na przystankach autobusowych czy ławkach w parku, przebywają w altanach działkowych czy śmietnikowych, powinien jak najszybciej poinformować odpowiednie służby. Obfite opady śniegu, mrozy, przeszywający zimny wiatr będą nam uprzykrzać życie przynajmniej do marca. Trzeci tydzień grudnia przyniósł zatem w końcu zapowiadany atak zimy. A co do opadów to prognozuje się, że ma spaść od 3 do 5 cm śniegu. Zatem należy się zaopatrzyć w ciepłe rękawiczki, czapki i szaliki lub poszukać alternatywnego źródła umożliwiającego rozgrzanie organizmu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD