Dzień czystych biurek – 8. stycznia 2013


(fot. materiały prasowe)

Nadarza się wyjątkowa okazja, by zmienić ten stan rzeczy i posprzątać: wytrząsnąć okruchy kanapek spomiędzy klawiszy klawiatury, posegregować dokumenty i wyrzucić niepotrzebne rzeczy a nieużywane schować do szuflady. 8. stycznia 2013 sprzątamy biurka!

„Wyrzućmy wszystko to, co niepotrzebne, wyczyśćmy szuflady, sprzęty biurowe, klawiaturę komputera” – radzą specjaliści od Feng Shui. Podkreślają, że sprzątanie i wyrzucanie to robienie miejsca dla czegoś nowego.

„Z badań przeprowadzonych na menedżerach wynika, iż 50 z 52 respondentów nie przyznałoby awansu komuś, kto ma wiecznie bałagan na biurku. A według Wall Street Journal przeciętny amerykański kierownik marnuje 6. tygodni rocznie na szukanie brakujących mu informacji na zabałaganionych biurkach. To daje jedną godzinę dziennie!” – wylicza Ewelina Daniła, właścicielka firmy szkoleniowej dla biznesmenów.

6. tygodni razy 30. lat pracy, to ponad trzy i pół roku życia zmarnowanego na poszukiwania.

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

(fot. materialy prasowe)

Z badań brytyjskiej organizacji konsumenckiej Which wynika, że klawiatury komputerowe są brudniejsze niż toalety.

Podczas badań porównano 33. klawiatury z czystością deski klozetowej oraz klamki do drzwi toalety w typowym londyńskim biurze. Jedna z klawiatur była tak zanieczyszczona, że uznano ją za groźną dla zdrowia. Znaleziono na niej pięciokrotnie więcej szkodliwych mikroorganizmów, niż na desce klozetowej. Kolejne dwie klawiatury uznano za „ryzykowne”, gdyż zamieszkane były przez duże ilości E.coli. Sytuację pogarsza fakt, że wiele osób je przy komputerze, a spadające na klawiaturę okruchy są świetną pożywką dla bakterii.

Jednak nie wszędzie tak jest, są miejsca pracy, gdzie panuje sterylna wręcz czystość, są biurka, gdzie od razu widać czym interesuje się ich właściciel.

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak wyglądają Wasze biurka?


Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD