Życie bez internetu


(fot. fakt.pl)

(fot. fakt.pl)

Życie bez internetu byłoby na pewno dużo prostsze i mniej skomplikowane, ale bardziej ograniczone. Przeciętna kobieta odwiedza internet kilka razy dziennie by znaleźć przepis na udaną kolację, dowiedzieć się o najnowszych plotkach ze świata gwiazd czy po prostu po to by posłuchać swej ulubionej piosenki.

Internet w swoich domach posiada  już  ponad połowa Polaków. Co więcej co chwilę ta liczba zwiększa się. Dla niektórych osób jest to nie do pomyślenia jakby mogli żyć bez sieci. Z pewnością internet jest bardzo przydatny i nie trzeba wydawać na niego fortuny. W dzisiejszych czasach w sieci można zapłacić rachunki, skontaktować się ze znajomymi, zapewnić sobie rozrywkę. Możemy również uzyskać bardzo szybko informacje na każdy temat oraz zrobić zakupy. Co raz częściej zdarza się, że na niektórych stronach internetowych można przeczytać książkę. Ludzie mogą nawet rezerwować lub kupować bilety, na przykład: do kina, teatru lub na jakieś zawody. Oczywiście można też uzyskać pomoc przy pracach domowych.

Zapewne przez internet łatwo jest poznać dużo przyjaznych i koleżeńskich osób. Ułatwiają nam to: czaty, komunikatory lub rożnego rodzaju fora internetowe. Myślę, że przez siec wolno pracować czy znaleźć ciekawą prace. Niewielka ilość ludzi nawet uczy się za pomocą internetu. Kolejną sprawą jest to, że przez sieć  można się nawet widywać dzięki kamerkom  internetowym i takim programom jak “skype”.

Jednakże internet może również stanowić źródło negatywnych doznań. Udowodniono, że osoby które spędzają dużo czasu przed komputerem mogą popaść w nałóg. Inną sprawą jest to, że ściągając różne programy możemy przez przypadek zawirusować i zepsuć swój komputer, który nie jest taki tani. Bez wątpliwości internet może być źródłem demoralizacji młodzieży.

Z całą pewnością można stwierdzić, że sieć jest bardzo przydatna i potrzebna człowiekowi do załatwiania rożnych spraw, edukowania się lub zapewniania sobie rozrywki. Jednak trzeba też uważać na ujemne strony internetu, które mogą zostać wykorzystane przeciw nam.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD