Dlaczego kręcą nas obcokrajowcy?


(fot. chcebycpiekna.pl)

(fot. chcebycpiekna.pl)

Czy związek z obcokrajowcem jest z góry skazany na porażkę? W jaki sposób zniwelować więc różnice między kulturowe? Otóż odpowiedź jest prosta – to musi być miłość.

Ludzie, którzy wywodzą się z innych społeczności i kultur niż ta, w której znaleźli się lub przez jakiś czas mieszkają najczęściej odbierani są jako inni. Jednak dla wielu mężczyzn i kobiet w Europie Środkowej taka egzotyka i odmienność jest z różnych względów pociągająca. Wiele kobiet twierdzi na przykład, że tylko obcokrajowcy potrafią naprawdę o nie zabiegać. Niektórzy mężczyźni wolą wdzięk i tradycyjny podział ról, jaki został wpojony kobietom wychowanym we wschodniej kulturze. Kobiety te, w przeciwieństwie do wyemancypowanych i pewnych siebie kobiet zachodniego kręgu kulturowego, wciąż jeszcze uznają wyższą pozycję mężczyzny, poważają go i słuchają i przeważnie przyjmują wobec niego postawę służebną. Małżeństwo z obcokrajowcem czy też wolny związek z takim partnerem oznacza nie tylko zetknięcie dwóch narodowości, ale także dwóch różnych kręgów kulturowych, ras i religii. Łączy się z tym również konfrontacja dwóch różnych systemów wartości, światopoglądów i doświadczeń.

Oboje partnerzy powinni być świadomi, że przy takiej różnorodności może wyniknąć wiele problemów i sytuacji – nawet jeżeli uczucie miłości wydaje się być bardzo silne i trwałe uczucie. Jeszcze trudniej może układać się związek z cudzoziemcem, jeżeli zamieszka się w jego ojczyźnie. Chociaż gościnność jest w wielu krajach powszechna i ceniona, nie można zapominać, że żyjąc jako partner cudzoziemca w jego ojczyźnie, przestaje się być gościem, a staje się członkiem jego rodziny z obowiązującymi w niej prawami.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD