Zimowy brak słońca


(fot. wp.pl)

(fot. wp.pl)

Ponure szare dni za oknem, zima, śnieg, melancholijny nastrój. Tęsknimy za ciepłymi, letnimi dniami i gorącym słońcem. Zimą nasze organizmy są osłabione, chociażby ze względu na brak drogocennych promieni słonecznych.

Promienie UV pomagają wytwarzać w naszych organizmach ważną witaminę D. Zimowe infekcje i grypa dopadają nas częściej jeśli brakuje nam tej „słonecznej” witaminy. Badania dowiodły, że witamina D stymuluje ochronę przeciwbakteryjną organizmu. Inne dobroczynności, jakie daje nam słońce to entuzjazm i pozytywny nastrój. Gdy w końcu nadchodzi upragniona wiosna, pojawia się coraz więcej słonecznych dni, wszyscy czujemy jak wraca do nas chęć życia i chęć do działania.

Niektórzy zimą korzystają z solariów, aby dostarczyć sobie odrobinę słońca. Jednak głównym celem solariów jest opalanie i nadawanie naszej skórze brązowego odcienia. Co w takim razie pozostaje osobom, którym zależy przed wszystkim na poprawie nastroju i dostarczenia organizmowi zdrowych promieni ultrafioletowych? Odpowiedzią jest światłoterpia. W tym celu warto wybrać się do wykwalifikowanych salonów oferujących tę usługę, aby personel dobrał odpowiednie naświetlanie zależne od naszych problemów i potrzeb.

Na poprawę nastroju dodam, że pierwszy dzień wiosny już za 41. dni!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD