Muffin a cupcake


(fot. deviantart.net)

(fot. deviantart.net)

Na pewno każda z was jadła lub robiła kiedyś przepyszne babeczki, jednak okazuje się, że babeczka babeczce nie równa. Wyróżniamy muffiny i cupcakes. Mówi się, że muffin jest po prostu brzydką cupcake, jednak to nie prawda! Muffin jest czyś zupełnie innym niż cupcake, ale wcale nie gorszym, a może nawet lepszym. Przekonajcie się same.

Muffin – Od innych babeczek i ciasteczek odróżnia go przede wszystkim faza przygotowania. Do zrobienia muffinów nie jest nam potrzebny żaden mikser, a ich składniki dzieli się na suche i mokre mieszając je w tych właśnie grupach. Muffiny mogą być słodkie, lub słone, ponad to mogą rosnąć wysokie i pulchne, w przeciwieństwie do cupcakes.

Cupcake – To tak naprawdę mała niewyrośnięta babeczka pokryta bogatym zdobieniem, dekoracją. Jej nazwa pochodzi od słowa cup – filiżanka i odnosi się właśnie do jej wielkości oraz tego, że niegdyś składniki do jej pieczenia odmierzano filiżanką. Prawie zawsze jest robiona w wersji słodkiej, pokryta kremem, umieszczona w papilotce. Dodatkowo do pieczenia muffinów zawsze używa się oleju, natomiast do cupcakes masła.

Cupcakes mogą być piękną dekoracją stołu, ze względu na ich fantazyjne dekoracje. Jednak to muffiny mogą stanowić deser w wersji słodkiej lub dodatek do zupy w wersji słonej. Każda z obu tych babeczek ma coś w sobie, za co je lubimy.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD