Nagrody Grammy, czyli muzyczne Oskary


(fot. extratv.com)

(fot. extratv.com)

Nagrody Grammy dla branży muzycznej są jak Oskary dla branży filmowej. Pierwsze rozdanie Grammy miało miejsc w 1959 roku. Od tego czasu co roku przyznawana jest ta nagroda przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Na wydarzeniu tym nie brakuje największych gwiazd i najbardziej znanych wykonawców.

W tym roku na uroczystości Grammy mogliśmy oglądać Beyonce, Adele, Jennifer Lopez, Rihannę, Kelly Rowland, Nicole Kidman, Katy Perry, Miley Cyrus i wiele innych znanych kobiet, które prezentowały się w wieczorowych kreacjach, jednych lepiej dobranych, innych gorzej, ale każda była wyjątkowa. Oto jakich projektantów suknie wybrały poszczególne gwiazdy:

Miley Cyrus – czarna gotycka suknia z domu mody Emilio Pucci,
Katy Perry – seledynowa suknia z dekoltem w kształcie łezki od Gucci,
Beyonce – czarno – biały komplet ze spodniami marki Osman,
Adele – rozkloszowana sukienka w kwiaty od Valentino,
Kelly Rowland – czarna suknia z symetrycznymi prześwitami o kroju syreny od Georgesa Charka,
Rihanna – długa czerwona suknia z niewielkimi prześwitami projektu Azzedine’a Alaia,
Florence Welch – połyskująca butelkowa kreacja od Givenchy.

W kwestii statuetek triumfował Gotye, który otrzymał aż 3. za: nagranie roku, duet roku, najlepszy alternatywny album roku. Grupa Fun odebrała 2. statuetki za: piosenkę roku i w kategorii najlepszy nowy artysta. Dodatkowo Adele otrzymała statuetkę za najlepsze wykonanie piosenki pop na żywo, Kelly Clarkson za najlepszy album pop, Rihanna za najlepszy teledysk (We fund love z Calvinem Harrisem), Kanye West za: najlepsze połączenie rapu i śpiewu oraz najlepszą piosenkę rap.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD