Hipodonkcja


(fot. poradnik-stomatologiczny.pl)

(fot. poradnik-stomatologiczny.pl)

Wyobraź sobie sytuacje, w której jesteś piękną, młodą dziewczyną, gdzie tylko pozornie masz mnóstwo powodów do tego by być szczęśliwa. Urodę odziedziczyłaś po swojej matce, która prezentuje się równie dobrze jak ty.

Wszystko niby ze sobą współgra, ale nie ma osób idealnych i w tym przypadku również tak będzie. Lubisz być fotografowana. Jest w tym jednak pewien mankament. Do zdjęć nie możesz w pełni się uśmiechnąć. Twój problem tkwi w uzębieniu, cierpisz na pewne dziedziczne schorzenie jakim jest hipodoncja. Pomyślisz a co to takiego? Zaburzenie to wynika z braku niektórych związków zębowych. Wynikiem czego częściowo bądź całkowicie traci się zęby. Wyobrażasz sobie życie z takim czymś? Szczególnie, że problem ten dotyczy około 5. procent populacji i częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Życie osoby z tą chorobą jest niezwykle trudne, ponieważ osoba taka uważa się za mało atrakcyjną. Co za tym idzie staje się ona osobą nieśmiała. Dążącą do coraz rzadszych kontaktów z innymi, a od tego niedaleko do depresji.

Leczenie hipodonkcji odbywa się na kilka sposobów. Wszystko zależy od stopnia rozwoju choroby. Ale najczęściej wykonuje się zabieg polegający na wstawieniu implantów zębowych czy protez. Wszystko zależy od wieku w jakim dochodzi do korekty zaburzenia. Ważnym jest to, by leczyć się w miarę wcześnie, gdyż wraz z wiekiem zęby stają się tak kruche, że szczególnie jedzenie sprawia ogromny problem. Dlatego ważne jest, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie, a po tym co mają w sercu.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD