Pułapki zakupów grupowych


(fot. wp.pl)

(fot. wp.pl)

Na pewno każda z was słyszała o popularnych ostatnio zakupach grupowych. Jednak czasem lepiej sprawdzić każdą ofertę dwa razy, zanim damy się ponieść magii promocji i obniżki oferowanej na takich stronach.

Nic tak nie działa na podświadomość klientów jak słowa: obniżka, przecena, promocja lub gratis. Te słowa uruchamiają w naszej głowie mechanizmy, które sprawiają że przestajemy myśleć w pełni racjonalnie. Tak już mamy, że lubimy wygrywać, a zakup produktów po niższej cenie jest taką naszą małą wygraną. Dlatego też zakupy grupowe zyskały taką popularność. Dzięki nim czasem można naprawdę zakupić ciekawe produkty lub usługi, na które nie byłoby nas stać w regularnej cenie, lub których cena jest zbyt wygórowana i produkty zwyczajnie nie są jej warte, ale po obniżce, czemu nie!

Jednak zanim kupimy coś za pośrednictwem stron oferujących zakupy grupowe lepiej dobrze przemyśleć naszą decyzję. Czasem okazuje się, że dokładnie ten sam produkt na Allegro jest o połowę tańszy, albo cena przed obniżką jest wzięta z kapelusza. W przypadku usług, czasami może okazać się, że coś co jest wykonywane za mniejsze pieniądze jest dużo gorszej jakości. Weźmy na przykład usługi kosmetyczne. W przypadku nowo powstałych salonów, które promują się poprzez portale zakupów grupowych może okazać się, że zabieg będzie wykonywany przez niedoświadczoną kosmetyczkę i nie będziemy zadowolone z efektu.  Może też się zdarzyć, że specyfiki użyte do zabiegów będą gorszej jakości. W przypadku restauracji klienci, którzy zakupywali kupony w promocji np. „zapłać 50zł zjedz za 100zł” dostawali mniejsze porcje lub osobne menu, obejmujące tylko wybrane dania.

Dlatego nie dajcie się nabierać na chwytliwe slogany i super promocje. Czasami zwyczajnie nie warto.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD